Mi az a fekete köménymagolaj és hogyan használjuk?
A fekete magvak termékcsaládját a globális piacra első ausztrál cégként bevezető Hab Shifa azon van, hogy ezen változtasson. A vállalat számos terméket, köztük fekete magolaj kapszulákat, mézet, hidratálókrémeket, hajápolókat és egyebeket forgalmaz, és állítása szerint minden egyes fekete mag alapú terméket úgy terveztek, hogy a természet erejét felhasználva segítsen, hogy az azt fogyasztók egészségesebben éljenek és jobban érezzék magukat.
Miben segíthet?
Egyes kutatások és tesztek kimutatták, hogy a fekete köménymagolaj enyhítheti a pattanásokat antimikrobiális és gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt. Egy másik kutatásban a fekete köménymagolajat olívaolajjal, teafaolajjal, kakaóvajjal, valamint A- és B12-vitaminnal keverték össze, majd alkalmazták pikkelysömörben szenvedő betegeknél az érintett területen napi rendszerességgel, 12 héten keresztül, mely 75%-kal csökkentette a pikkelysömör súlyosságát és a gyulladást.
Emellett a fekete köménymagolaj támogathatja a haj egészségét, segíthet a vitiligo kezelésében, a fogyásban, valamint javíthatja a vércukorszint szabályozását és csökkentheti az ekcéma tüneteit.
A fekete köménymagolajat különböző formákban használhatjuk:
Olaj kapszulák
Ma már kaphatók olyan kapszulák, amelyek 100% fekete köménymagolajat tartalmaznak, de ha nem tabletta formájában szednénk, folyékonyan formája is létezik, amelyből egy-egy teáskanálnyi fogyasszunk naponta.
Organikus fekete magvak
Alternatívaként vásárolhat egy zacskó magot is, és önmagában, de úgy is fogyaszthatjuk, hogy megszórjuk vele a gabonapelyhet, müzlit és salátákat, de kenyérhez és turmixokhoz is adható.
Fekete magvas só és chili
Egyszerűen csak ízesítsük velük az ételeket, nem jár sok extra macerával ez az opció.
Fekete köménymagolaj sampon, kondicionáló és testápoló
Aki inkább külsőleg alkalmazná, annak ajánlottak a fekete magos hajápoló termékek, amelyeket a fejbőr és a haj tisztítására és ápolására terveztek.
Nyitókép: Shutterstock