Papírból kivágott, mosolygó arcformát felmutató kéz

Ha ezzel a két személyiségjeggyel rendelkezel, akkor vonzóbb lehetsz a környezeted számára

A pszichológusok megállapították, hogy ezek a pozitív személyiségjegyek vonzóbbá tehetik az embereket.

A pozitív személyiségjegyek, például a segítőkészség és az őszinteség, fizikailag vonzóbbá teszik az embereket, állapította meg egy kutatás.

A negatív személyiségjegyeket – mint a durvaság és a tisztességtelenség – mutató emberek fizikailag kevésbé vonzónak tűnnek a megfigyelők számára.

A megállapítás különösen erős, amikor a nők értékelik a férfiakat, mivel a nők kicsit nagyobb hangsúlyt fektetnek a személyiségre.

Az eredmény segít igazolni azokat, akik szerint a „belső szépség” fontos.

Dr. Gary W. Lewandowski Jr., a kutatás vezetője elmondta, ha egy személyt kívánatos személyiségűnek érzékelünk, az általában véve alkalmasabbá teszi az illetőt bármilyen közeli kapcsolati partnerként.

A vizsgálathoz a résztvevők idegenekről készült képeket néztek meg, és értékelték őket vonzerejük alapján. Ezután kaptak némi információt a személyiségükről, és ismét értékelték őket.

Ez leképezi azt, ahogyan a való életben értékeljük az embereket. Először csak látjuk őket anélkül, hogy bármit is tudnánk a személyiségükről, aztán kiigazítjuk a róluk alkotott képünket, ahogy megismerjük a személyiségüket.

Az eredmények szerint a pozitív személyiséget mutató személyeket vonzóbbnak ítélték. Nem számított, hogy valaki párkapcsolatban él-e vagy sem, vagy hogy az illető romantikus kapcsolatra gondolt-e vagy sem.

„Ez a kutatás pozitívabb alternatívát kínál, emlékeztetve az embereket arra, hogy a személyiség nagyban hozzájárul a vonzerő meghatározásához; még az emberek benyomását is megváltoztathatja arról, hogy mennyire jól nézel ki”

– fogalmazott Dr. Lewandowski.

A tanulmány világosan megmutatja, hogy módosíthatjuk valakinek a fizikai vonzerejéről alkotott képünket, amint több információt kapunk a személyiségéről.

A szerzők szerint a személyiséggel kapcsolatos információk jelentős erejét bizonyítja, hogy elegendőek ahhoz, hogy felülkerekedjenek a kezdeti értékeléseken.

(PsyBlog)

Nyitókép: Shutterstock