Így fest a világ legelső szelfije, amit 1839-ben készítettek
A fényképezés hajnalán készült a legelső önfotó, azaz szelfi.
2013-ban az Oxford Dictionaries bejelentette, hogy a „szelfi” lett az Év Szava. A kifejezés, amelyet először 2011. január 27-én használtak Instagram-hashtagként, valójában 2002-ben született, amikor egy ausztrál férfi feltöltött egy képet magáról egy internetes fórumra, amit szelfinek nevezett el.
Önarcképek készítésére szolgáló eszközök már sok-sok évvel az okostelefonok elterjedése előtt is léteztek, a szelfi története pedig egészen a fotózás kezdetéig nyúlik vissza.
A kémia és a fotográfia iránt rajongó Robert Cornelius készítette a világ legelső szelfijét. 1839 októberében a családi üzletük udvarán ült magának modellt, Philadelphiában. A Public Domain Review írásából kiderül, hogy a dagerrotípia elkészítéséhez Cornelius – időzítő és kézben tartható méretű szerkezet híján – levette a lencsefedelet, majd az előre beállított helyére rohant, és ott ült percekig, majd visszasietett és eltakarta a lencsét.
A fotó hátuljára a következőket írta:
Az első fénykép, ami valaha készült.
Cornelius feltehetőleg nem tudott róla, hogy Párizsban 1838-ban Louis Daguerre már elkészítette az első embert ábrázoló fotót.
A dagerrotípiát, mint fényképezési technikát Dominique Francois Arago csillagász és fizikus mutatta be a Francia Tudományos Akadémia ülésén, 1939. január 9-én.
- A szentté avatott ukrán uralkodónő, aki nem hagyta bosszú nélkül férje halálát ›
- A történelem második legdrágább festménye: elkelt Andy Warhol Monroe-portréja ›
- Ők voltak a történelem leghatalmasabb női uralkodói ›
- Ők voltak történelem legerősebb és legfélelmetesebb női harcosai ›
- Miért válthatnak ki újra szégyenérzetet a kínos emlékek? ›
- Így kísért a múlt a metróban ›