10+1 ok, amiért a párkapcsolatok tönkremennek
Kutatásoknak köszönhetően egy új tanulmány megállapította, hogy a párkapcsolati problémák mind kiszámítható mintákat követnek, így az is körvonalazódott, hogy mik a főbb váló okok.
Akár egy viszonylag új kapcsolatról, akár egy régóta tartó házasságról van szó, a szakítás nehéz. A Journal of Family Psychology című folyóiratban közzétett kutatások szerint a szakítások növelik a pszichológiai stresszt és csökkentik az élettel való elégedettséget. Sokaknál előfordul, hogy a szakítás negatív hatásai a különválás után még hónapokig, sőt évekig kihatnak a mentális egészségre.
Miután egy kapcsolat tönkrement, érdemes végig gondolni, hogy mi nem működött benne. Ezt akár egyedül, vagy terapeuta segítségével is megteheted, a lényeg, hogy tanulj a szakításból, hogy a következő kapcsolatod tartósabb lehessen.
Azonban az se árt, ha boldog párkapcsolatban élőként előre tájékozódsz azokról a gyakori mintákról, amik szakításhoz vezetnek. Ez segíthet abban, hogy a jelenlegi párkapcsolatodat tartóssá tedd. De lássuk, hogy mik a főbb váló okok.
Miért szakítanak a párok?
A brit párok körében végzett tudományos kutatás szerint ez a 10+1 legjellemzőbb ok, amiért a párok szakítanak.
- Viták
- Hűtlenség
- A tisztelet hiánya
- Eltérő érdekek
- Elköltözés
- Pénzügyi problémák
- Házimunkák aránytalan végzése
- Nehézségek a szexben
- Családon belüli erőszak
- Nincs gyerekvállalás
- Alkohol, drog, vagy szerencsejáték, függőség
A szakítás egy érzelmileg megterhelő élmény, de fontos, hogy tanuljunk belőle. Szánj időt arra, hogy átgondold, miket rontottatok el, és mit tehetnél azért, hogy a jövőben ilyen csalódások már ne érjenek.
Nyitókép: Shutterstock
- 3 biztató jel, ami szerint még menthető a párkapcsolatod - IN ›
- Ezek a párkapcsolaton belüli együttalvás pozitív hatásai - IN ›
- 4 jele annak, hogy jobb most neked szingliként - IN ›
- 3 lépés az egészséges párkapcsolat kialakításához - IN ›
- Jelek, amikből tudod, hogy a párkapcsolat egyoldalúvá válhat - IN ›