Hol vannak még árvizek Európában? Térképen a leginkább érintett országok
Ma hajnalban Budapestre is betört az árhullám várhatóan legmagasabb vízszintje, miután napok óta emelkedett a Duna vízszintje az esőzések miatt. Magyarországon kívül még számos környező országban is tetőzik az árvíz.
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) előrejelzése szerint szombatig tetőzik a árvíz a Dunakanyarban és Budapesten. Az árhullám 850 centiméteren tetőzik a fővárosnál, tehát várhatóan 40 centiméterrel alacsonyabb lesz, mint a 2013-as nagy árvíz idején. Mostantól körülbelül nyolc napig tart majd ez az időszak.
Közép-Európa más részeit, köztük Lengyelországot, Csehországot és Szlovákiát is rendkívüli áradások sújtották, miután a hétvégén 24 óra alatt egy hónapnyi eső esett. A Boris vihar útlezárásokhoz, áramkimaradásokhoz és 20 halálos áldozathoz is vezetett, és az esőzések és a bizonytalan időjárás várhatóan keddig tart a térségben.
Hol vannak még áradások Európában?
Fotó: Getty Images
A Boris vihar súlyos károkat okozott a környező országokban, többek között Lengyelországban, Romániában, Ausztriában, Csehországban és Szlovákiában. A legsúlyosabban érintett területek közé tartozik a lengyel-cseh határ, valamint Ausztria és Románia.
Ausztriában a Bécs környéki területet katasztrófa sújtotta övezetnek nyilvánították, míg Lengyelországban és Romániában emberek fulladtak meg. Lengyelországban egy 44 ezer lakosú várost evakuáltak, Csehországban pedig több embert eltűntként tartanak nyilván, továbbá házak százai semmisültek meg.
A Boris ciklon térképe
Kép: Time Out
Térképen az árvíz által leginkább érintett országok.
Nyitókép: Getty Images