Vilmos walesi herceg, a Centrepoint fővédnökeként részt vesz a Centrepoint díjátadóján és gálavacsoráján a British Museumban 2024. október 16-án Londonban

Végre kiderült, miért vált meg Vilmos herceg jegygyűrűjétől

Észrevetted, hogy Vilmos herceg nem visel jegygyűrűt? Elmondjuk, miért.

Vilmos walesi herceg úgy döntött, hogy lemond a jegygyűrűről, amikor 2011-ben feleségül vette Katalin hercegnét, de nem ő volt az első királyi személy, aki elzárkózott a hagyománytól.

Az utóbbi időben sok szó esett Katalin hercegné ujján lévő gyűrűről, de mi a helyzet Vilmos herceg jegygyűrűjével?

A walesi hercegné az utóbbi időben úgy döntött, hogy lemond ikonikus zafír és gyémánt eljegyzési gyűrűjéről, amely egykor néhai anyósáé, Diana hercegnőé volt. Ami azonban férjét, Vilmos herceget illeti, ő valójában soha nem viselt jegygyűrűt, ez a döntés pedig a mai napig tart.

A pár 2011. április 29-i esküvője előtt a palota szóvivője a People magazinnak elmondta, hogy csak egy gyűrű lesz, a pár kívánságának megfelelően.

Ez a gyűrű Kataliné volt, aki a zafír és gyémánt eljegyzési gyűrű mellett, amelyet Vilmos 2010-ben adott neki a lánykéréskor, egy walesi arany jegygyűrűt is kapott az esküvője napján, amikor Cambridge hercegnője lett (Erzsébet királynő 2022. szeptember 8-án, 96 éves korában bekövetkezett halála után ő lett Wales hercegnője).

Amikor Katalin jegygyűrűjének elkészítésére került sor, a walesi hegyekből bányászott apró aranyat a királyi páncélteremben őrizték, mivel eredetileg Vilmos nagymamájának, Erzsébet királynőnek ajándékozták, számolt be róla a People 2011-ben.

Egy palotai forrás szerint a királynő „ajándékba adta Vilmos hercegnek az arany egy darabját, amely hosszú évek óta a családban van”. Végül a Wartski ékszerházat bízták meg vele, hogy a rögöt formálják át Katalain számára készült darabbá.

Vilmos herceg nem megy szembe teljesen a királyi hagyományokkal azzal, hogy nem visel jegygyűrűt – nagyapja, Fülöp herceg, aki 2021 áprilisában bekövetkezett halála előtt 73 évig volt Erzsébet királynő férje, szintén nem viselt jegygyűrűt. Vilmos édesapja, Károly király azonban visel jegygyűrűt, amelyet néha a pecsétgyűrűje alatt láthatunk.

Ugyanígy van ezzel Harry herceg is, aki Meghan Markle-lel való 2018. május 19-i házasságkötése óta egy texturált felületű platina jegygyűrűt visel. Az ő gyűrűje is walesi aranyból készült; ahogy arról a PEOPLE korábban beszámolt, a királyi család azóta használ walesi aranyat, amióta az anyakirálynő több mint egy évszázaddal ezelőtt, 1923-ban megesküdött.

Markle is egy walesi aranyból készült jegygyűrűvel rendelkezik, amelyet Erzsébet királynőtől kapott ajándékba. Harry és Meghan a londoni Cleave & Company-t választotta gyűrűik elkészítéséhez, és a cég készítette Meghan eljegyzési gyűrűjét is, amelyet Harry maga tervezett.

Eljegyzési gyűrűje három gyémántból áll, egy nagy kő van középen, és két kisebb kő mindkét oldalon. A kövek közül kettő Diana hercegnő személyes gyűjteményéből származik, a másik kő pedig Botswanából, a szívéhez közel álló országból, ahová az újonnan randevúzó pár udvarlásuk elején, 2016-ban látogatott el.

Ami Vilmos herceg döntését illeti, hogy nem visel jegygyűrűt, egy, a Mirrornak nyilatkozó forrás szerint a döntés a leendő király stílusán múlott.

„Ő nem az ékszerek híve. Soha nem viselt semmit. Úgy döntött, hogy most nem akar gyűrűt viselni. Minden a személyes preferenciákon múlik.”

Eloise Parker királyi kommentátor 2018-ban a Marie Claire-nek nyilatkozva elmondta, hogy bár a királyi nőknél hagyomány, hogy eljegyzési és jegygyűrűt is viselnek a házasságkötés után, a királyi férfiaknál sosem volt hagyomány annak viselése.

„Ezért nem visel Fülöp herceg és Vilmos herceg sem. Szerintem, ha milliók által nézett esküvőd van, mindenki tudja, hogy házas vagy.”