Parfümöt a nyakára fújó nő, fekete háttér előtt

Nem tartós a parfüm? Így alkalmazd az illatodat a megfelelő módon

Ügyes trükk, hogy a legtöbbet hozzuk ki az illatunkból.

A parfüm felvitelének módja segíthet abban, hogy tovább tartson (persze, a tartós parfümök választása is segít). Isabelle Langlois parfümstylist a brit Marie Claire olvasóinak adott néhány tippet és trükköt.

Langlois szerint a legfontosabb szempont, hogy a parfümöt meleg helyen alkalmazzuk, ahol az illat védve van a párolgástól. Ide tartozik a fül mögötti rész, a nyak hátsó része és a klasszikus spriccelés a csuklóra.

„Fújd nagyon közel a bőrödhöz, ne száraz helyre. Ezért működik olyan jól a fülek mögött, mert nem ragacsos vagy zsíros, hanem egy kicsit meleg.”

A másik meglepően egyszerű dolog, amit a legtöbb ember nem tesz meg, hogy megfelelő gyakorisággal spriccelje magára a parfümöt. Ha egész nap úton vagyunk és szeretnénk, hogy folyamatosan jó illatunk legyen, vigyünk magunkkal egy utazó kiszerelést a parfümből, és többször is fújjunk magunkra.

Egy másik tipp, hogy ne sétáljunk bele a parfüm ködébe. Ez nagyon jól néz ki és vicces tud lenni - a Jóbarátok rajongók talán emlékeznek arra a jelenetre, amikor Phoebe megpróbálja elcsábítani Chandlert, hogy az végre felvállalja Monicával való viszonyát, és a hódítási terv részeként csábító parfümfelhőbe sétálva lesz illatos. Langlois szerint ezzel épp az ellenkezőjét érjük el a célunknak: az illat nagy részét elveszítjük.

A legnagyobb parfüm hibák

Langlois úgy véli, hogy a parfümök felvitelénél nem lehet hibázni, hiszen ez egy nagyon személyes aktus. Vannak azonban bizonyos dolgok, amik miatt nem hozzuk ki a legtöbbet a jellegzetes illatunkból. A szakértő szerint két dolgot kell figyelembe venni: a távolságot és a használt mennyiséget.

Az elsőhöz tartozik, hogy a parfümöt túl messze fújjuk a testünktől.

„Ez csak egy kis ködöt ad, és nem a teljes permetet a bőrön, amit szeretnénk”

– mondja Langlois.

Amellett, hogy az illat nem lesz hosszú élettartamú, ez azt is jelenti, hogy nem biztos, hogy az illat összes jegye kijön, mivel a molekulák nem érik el a bőrünket, így nem fogunk mindent érezni, amit a parfüm kínál.

Másodszor, nem fújunk magunkra eleget.

„Valami, amit gyakran látok és hallok a barátaimtól és ügyfeleimtől, hogy csak egy kicsit fújnak, és utána nem marad meg a parfümjük. A legtöbb parfüm a piacon eau de toilette vagy parfüm, és nem extrait (ami 30-35%-os koncentrációt tartalmaz). Ez azt jelenti, hogy a parfüm nem lesz tartós, ha nem fújsz belőle eleget. Közel kell fújni a bőrhöz és nagyvonalúnak kell lenni ahhoz, hogy a teljes [élményt] megkapjuk”

– mondja Isabelle.

A ruhára és a hajra is fújjunk?

Langlois nagy rajongója a ruhákra, különösen a sálakra és az ágyneműre való parfümfújásnak.

„Imádok parfümöt fújni az ágyneműmre és a szekrényemre, de óvatosnak kell lenned azok anyagával, mert az illatanyagok főleg alkoholból és más kémiai összetevőkből állnak.”

A selyem és a bőr például károsodhat, ha alkoholalapú parfümöt spriccelünk rá. Ezen kívül egyes illatanyagok természetes színűek, például a szantálfa, amely nagyon sötét, ez pedig károsíthatja vagy foltot hagyhat a ruhákon.

A szakértő a parfüm hajra spriccelését egyértelműen kerüli, mert a parfümök magas alkoholtartalma kiszáríthatja azt. Az alkoholmentes, golyós kiszerelést azonban a hajra is kenhetjük.

Nyitókép: Shutterstock