
Mi az a „kék köröm elmélet", amiért most mindenki megőrül a TikTokon?
A körömelméletek tényleg szórakoztatóak, de kezd kicsit elszabadulni a helyzet. Most itt egy újabb árnyalat, ami állítólag képes megfejteni a szerelmi életed, pusztán az alapján, milyen színű a körmöd. Írtunk már a vörös és a fekete köröm elméletekről – de vajon mit takar a kék köröm?
Mi az a kék köröm elmélet?
A TikTok szerint, ha világos- vagy babakékre lakkozod a körmöd, az azt üzeni a világnak, hogy boldog párkapcsolatban élsz. Sőt, azt is mondják, hogy ilyenkor több bókot kapsz a párodtól. Ezzel ellentétben a fehér köröm a szingliségre, az ismerkedésre való nyitottságra utal.
@kkillass If he says get my nails blue you know im getting them done just for him 💙
♬ original sound - N A T | 辣椒妹
„A TikTok mesterien alakít át apró trendeket közös kulturális témává, a kék köröm is ilyen lett a randizás világában. Ráadásul a Z és Y generáció imádják a rejtett jeleket megfejteni a kapcsolataikban”
– mondja Lily Nguyen sztármanikűrös és a Labo Beauté szalon alapítója.
Ezt is olvasd el! Ez az izgalmas körömforma nagy trend lesz idén
Miért lett népszerű a kék köröm elmélet?
A körömelméletek még 2020 körül kezdtek megjelenni, de a kék köröm elmélet 2025 márciusában robbant igazán be. A kék szín egyébként az intuíciót, hűséget, igazságosságot, bölcsességet és tekintélyt szimbolizálja, szóval nem is olyan meglepő, hogy ehhez a jelentéshez társítják a tartós párkapcsolatot.
Kicsit olyan ez, mintha a régi stoplámpa bulikat (piros szalag, ha foglalt vagy, zöld, ha szingli) elegánsabb formában a manikűrszalonba ültetnénk át.
„Ez inkább azt mutatja, mennyire vágyunk új kommunikációs formákra, nem pedig azt, hogy a köröm színe bármit is elárulna a kapcsolatunkról. A színek nem határozzák meg a kapcsolatokat, de amit mondunk róluk, sokat elárulhat arról, mennyire figyelünk egymásra. Amíg csak játék rendben van ez, de ha valaki ebből akarja lemérni a kapcsolat komolyságát, az már gond”
– mondja Nguyen.
De tényleg van alapja a kék köröm elméletnek?
A szakértők azt mondják, valószínűleg nem. Tudományosan nem igazolt, és nem is kutatták mélyen a témát.
„Nem hivatalos vagy tudományos elmélet, inkább egy kulturális jelenség, ami a közösségi médián terjed. Sokan így fejeznek ki kimondatlan dolgokat, például határokat szabnak vagy önbecsülést jeleznek, főleg ott, ahol a szavak nem érződnek biztonságosnak”
– mondja Dr. Joy Berkheimer okleveles pár- és családterapeuta, szexológus és a Renew Yourself With Joy LLC alapítója.
Mint a legtöbb TikTok-trendnél, itt is érdemes megőrizni egy kis józan távolságtartást. Attól még, hogy kék körmünk van, nem a kapcsolatunk múlik rajta. Ahogy a piros vagy fekete lakk is magabiztosságot sugározhat, a kék köröm is lehet csupán egy stílusos választás.
(Purewow)
Borítókép: smile23/Shutterstock