Te tudtad? Hagyományosan ezért van ugyanolyan ruhájuk a koszorúslányoknak
Csak hogy más példát is említsünk az ilyen berögzült megszokásokra, ilyen a férj és a feleség egymás mellett elhelyezkedése is a szertartáson. Sokan így szokhatták meg a képeken és a videófelvételeken látottak alapján, vagy csak azt mondták nekik, hogy így kell, de vajon mi a valós oka annak, hogy a nő általában a férfi bal oldalára áll.
Ennek is vicces a története, hiszen a vőlegénynek szabadon kellett tartania a jobb karját, hogy leküzdhesse vele a választottját ostromló kérőket. Erre nem tudjuk, mennyire lehetett szükség még az esküvő napján is, de úgy tűnik, sokszor fordulhatott elő hasonló lányszöktetés az oltár előtt.
Napjainkban már egyre több leendő feleség dönt úgy, hogy egy szervezési feladatot elhagyva a koszorúslányokra bízzák az öltözéküket, de ez nem mindig volt így. Ma már elképzelhető az is, hogy a lányok teljesen eltérő színekbe öltöznek és úgy állnak a menyasszony mellett, az eredeti hagyomány szerint viszont mindannyiuknak ugyanolyan színbe kellett öltözniük.
Fotó: Unsplash/Katelyn MacMillan
Tovább menve nem csak egymáshoz kellett igazodniuk, hanem nekik is hasonlóan fehérben kellett megjelenniük, mint a nagy nap főszereplőjének — olvashatjuk a Marie Claire cikkében. El tudná viselni vajon bármelyik nő az esküvőjén, hogy valaki más is menyasszonyi ruhában van?
Akár igen, akár nem, a múltban ennek is megvolt az oka. Leginkább babonaként ragaszkodtak ehhez, ugyanis úgy vélték, ezáltal megtéveszthetik a rossz szellemeket, valamint az exeket, akik valamilyen oknál fogva elmerészkedhettek egykori kedvesük menyegzőjére.
Nyitókép: Unsplash/Jamie Coupaud
- Ahány ház, annyi szokás — Ezek a legfurcsább esküvői tradíciók szerte a világon ›
- Két esküvői ruha egy királyi menyegzőn — Katalin átöltözött az esküvőjén? ›
- Így készült Brooklyn Beckham új felesége műalkotásnak is beillő ruhája ›
- Jennifer Lopez újraalkotta az esküvői körömtrendet ›
- Vilmos herceg így viccelődött apósával az esküvő előtt ›