buklé anyag

Az alvásszakértő óva int mindenkit az egyre népszerűbb ágyneműtől

A buklé anyag a közelmúltban lett igazán felkapott, számos terméken használják már a párnáktól elkezdve rengeteg lakberendezési tárgyig. Bár nem ördögtől való mindez, Martin Seeley alvásszakértő egyáltalán nem ajánlja az ebből készült ágyneműt. Vastag anyagát nemcsak tisztítani nehéz, de az alvásminőséget is ronthatja.


A buklé (bouclé) ágyak napjaink egyik legnagyobb lakberendezési trendje, amelyet TikTokon és a Google-keresések szerint is rengeteg felhasználót érdekel. Tömegek szeretnék hálószobájukba egyet-kettőt a hurkos felületű gyapjú ágyneműből.

Azonban több hátránnyal bír, mint előnnyel.

Egyszerű dolgok, például hosszú, éles körmök vagy ékszerek is úgy beakadhatnak az anyagba, amely szinte azonnal rontja a minőségét, ezért ügyelnünk kell arra, hogy ne sérüljön meg az anyag, mert csak így állja ki az idő próbáját

– fejtette ki Martin Seeley, a MattressNextDay alvásszakértője.

bukl\u00e9 \u00e1gy

Fotó: Shutterstock

A szakember szerint, ha gondot okoz a hőségben való alvás, messziről kerüljük el az ilyen anyagból készült ágynemű vásárlását, mivel ez az egyik legmelegebb szövet:

Ehelyett érdemes kipróbálni a természetesen hűsítő vászon ágyneműket és mellé fából készült ágykereteket, amelyek segítségével a hűvös levegő könnyedén áramlik a szobában.

A buklé ágyneműkhöz extra időre és türelemre is szükség van. Más ágykeretekkel ellentétben ugyanis egy olyan ágy esetében, amelyik buklé anyagot használ, rendszeres tisztításra lesz szükség, idézi a Mirror a szakértőt.

A szövet szálai tökéletes helyként szolgálnak a szennyeződések és baktériumok számára.

Ha mégis ragaszkodnánk a bukléhoz, Seeley azt javasolja, hogy puha sörtéjű kefével gyakran menjünk át rajta. A foltokat és elszíneződéseket pedig mosószerrel és mikroszálas kendővel érdemes kitisztítani.

Nyitókép: Shutterstock