Ezt kell tudni az arcolajokról
Az olajok tömítenek, nem pedig hidratálnak
Dr. Maryam Zamani brit sebész szerint az olajok összetétele hasonló a bőrben természetesen megtalálható lipidekéhez (a természetes olajokhoz és zsírokhoz), amelyek segítenek hatékonyan helyreállítani és szabályozni a bőr nedvességgátját (ez tartja a nedvességet a bőrünkben).
„Klinikai vizsgálatok azt mutatják, hogy amikor olajat viszünk fel a bőrre, a bőr úgy reagál, hogy felszívja az azokat. Mintha azokat a bőr természetes módon termelné, ami a bőrre gyakorolt javító és hidratáló hatást eredményez. Maga az olaj nem szállítja a nedvességet, de biztosítja, hogy az ne vesszen el. Ezért van az, hogy minden bőrápolási rendszerben az olajokat mindig utoljára kell alkalmazni – mint mindennek egyfajta lezárásként”
– mondja Zamani.
A különböző olajok különböző eredményekkel bírnak
Nem minden olaj egyforma. Míg a teafaolaj tisztító hatású, a csipkebogyóolaj sokkal táplálóbbnak számít. Ráadásul a különböző olajak másképp reagálnak a különböző bőrtípusokra.
Zamani szerint mindenki számára előnyös lehet egy olaj használata, amennyiben az a bőrtípusának megfelelő rutinba illeszkedik. Fontos azonban, hogy az olaj a legjótékonyabb összetevőket vagy hatóanyagokat tartalmazza.
Az olajok valóban segíthetnek a száraz bőrön
A különösen száraz bőrűek nyugodtan használhatnak olajat, a lényeg, hogy előtte alaposan hidratálják a bőrüket. Az olaj bezárja a nedvességet és megakadályozza a nedvességvesztést. A száraz bőrtípusok azonban nagy hasznát vennék, ha előtte hidratálót alkalmaznának, hogy az behatoljon a bőrbe. Az olaj ezt kövesse, hogy bezárja a nedvességet, magyarázza Zamani.
Túl nehéz lehet a foltosodásra hajlamos bőr számára
Bár változó, de van, akinél a nehéz arcolajo használata miatt eltömődött pórusokat és mitesszereket eredményez a bőrön. Az olajokat éppen ezért a (nagyon) száraz vagy érett bőrtípusok esetében érdemes használni. Ez nem jelenti azt, hogy minden olaj káros a zsíros bőrre. A már említett teafaolaj tisztítja és védi a bőrt, rendkívül hatékony antiszeptikus tulajdonságainak köszönhetően, emiatt a pattanások esetén is remek választás.
Soha ne keverjük az olajat a fényvédővel
Az fényvédővel keveredve az olaj megváltoztathatja az eredeti formulát, és a bőrünk nem kapja meg azt a védelmet, amit elvárnánk. Ha napközben használnák az olajat, várjuk meg, amíg teljesen felszívódik, mielőtt fényvédőt kenünk rá.
(Glamour)
Nyitókép: Shutterstock