Tengerbe belefutó fiatalok a naplementében

Ha ezt a 4 jelet tapasztalod, valószínűleg elégedett vagy az életeddel

Egy tanulmány szerint az élettel való nagyobb elégedettség jelentősen jobb pszichológiai és fizikai egészséggel jár együtt.

Az élettel való elégedettség alatt azt értjük, ahogyan az emberek saját életüket értékelik, többek között szociális kapcsolataikat, karrierjüket, az elért céljaikat és a mindennapi életben való boldogulás képességét.

Ezt gyakran szembeállítják a pillanatnyi boldogsággal.

Azok, akik nagyon elégedettek az életükkel, általában egyetértenek az olyan állításokkal, mint:

  • A legtöbb szempontból az életem közel áll az általam elképzelt ideálishoz
  • Az életem körülményei kiválóak
  • Eddig megkaptam azokat a fontos dolgokat, amelyekre az életben vágytam
  • Ha újra élhetném az életemet, szinte semmin sem változtatnék.

Egy 13 000, az Egyesült Államokban megkérdezett 50 év feletti személyt vizsgáló kutatásban arra kértek mindenkit, hogy értékeljék egészségi állapotukat és jóllétüket, majd négy évvel később nyomon követték őket. A kutatók megállapították, hogy azok az emberek, akik nagyon elégedettek voltak az életükkel, szintén:

  • 46 százalékkal kisebb valószínűséggel voltak depressziósak
  • 26 százalékkal kisebb valószínűséggel halnak meg
  • 25 százalékkal kisebb a valószínűsége annak, hogy fizikai fogyatékosságuk lesz
  • Emellett reményteljesebbek, optimistábbak voltak, nagyobb önuralomról számoltak be és kevésbé vallották magukat magányosnak.

A pénz és a kinézetünk értékelése jelentős hatással van az élettel való elégedettségünkre, de számos olyan tényező is befolyásolja azt, amiken könnyebb változtatni.

Az élettel való elégedettséget befolyásoló további tényezők között szerepelnek a kapcsolatok, a munka, a hobbi, az élet megélésének megtanulása, a célok kitűzése, a természetben töltött idő, valamint az élet negatív eseményeinek elemzése is.

Dr. Eric Kim, a tanulmány első szerzője elmondta, hogy az élettel való elégedettség az ember saját életének értékelése az általa legfontosabbnak tartott tényezők alapján.

„Bár az élettel való elégedettséget a genetika, a társadalmi tényezők és a változó életkörülmények alakítják, egyéni és nemzeti szinten kollektíven is javítható.”

Az eredmények szerint azok az emberek, akiknek az élettel való elégedettsége javult, a pszichológiai és fizikai egészségükben is jelentős javulást tapasztaltak.

A tanulmány eredményei azt sugallják, hogy az élettel való elégedettség értékes célpont a politikai döntéshozók számára, amelyet figyelembe kell venniük, amikor a fizikai, pszichológiai és viselkedéses egészségi állapot javítását célozzák a szakpolitika szintjén”

– fogalmazott Kim.

Hozzátette, hogy míg a különböző nemzetek újraértékelik prioritásaikat a koronavírus-járvány által okozott széles körű változás fényében, a politikai döntéshozóknak ritka és kiváló lehetőségük nyílik arra, hogy a járvány utáni világban mindenki jóllétére törekedjenek.

(PsyBlog)

Nyitókép: Shutterstock