kukorica világoskék háttéren

Vérnyomáscsökkentő, a fáradtságra is jó, mégis kidobjuk

Itt a kukoricaszezon, ráadásul könnyen el is készíthetjük és még egészséges is. Különösen a kukorica egyik része jótékony hatású, mégis a legtöbbször a kukában végzi.

Csuhézás után a legtöbben automatikusan kidobjuk a kukorica haját, vagy más néven bajuszát, pedig rendkívül egészséges.

A kukoricabajusz a magas vérnyomást csökkentő, természetes olajokat tartalmaz, emellett pedig jótékony klorofill, mangán és kálium is található benne. Nem véletlenül használják teaként is régóta.

A kukoricabajusz szaponint, cseranyagot, barna és sárga színanyagot, zsírosolajat, karvakrol illóolajat, pentozánt és keserű glikozidát tartalmaz, írja a haszon.hu. De milyen más előnyökkel bír még?

Kukoric\u00e1t ev\u0151 majom

Fotó: Unsplash

A kukoricahaj természetes vízhajtó, és méregtelenítő hatása mellett a vesének és a húgyhólyagnak is kedvező. Továbbá segít a rossz koleszterinszint csökkentésében, és kiváló a fáradtság ellen.

Külsőleg alkalmazva a teát, a bőr felszínén csillapítja a viszkető, szúró érzést, így remekül enyhíti a rovarcsípéseket, a bőrfertőzéseket, mivel antibakteriális hatóanyagok vannak benne.

A kukoricahaj nemcsak teaként fogyasztható, hanem levesbe, salátába, turmixba keverve is. Érdemes összeaprítani és megszárítani, és üvegben vagy zacskóban tárolni.

Vesekő és hólyaghomok esetén is alkalmazhatjuk, foszforsótartalma miatt pedig az angolkórra és hátgerincfájásra is jó.

Ha ez még nem lenne elég, köhögés ellen is jótákony hatású, a kukoricabajuszt rendszerint a kukoricaszemmel együtt főzik meg, és szüredékét cukorral vagy mézzel ízesítik, majd forrón fogyasztják.

A kukoricahaj kivonatát májelégtelenség fennállásakor is alkalmazzák, valamint gyakori alkotórésze a cukorbetegségek elleni, a diétás és a vizelethajtó teakeverékeknek.

Nyitókép: Unsplash