Szobabelső könyvespolccal és növényekkel

5 tárgy, amit a lakberendezők SOHA nem dobnak ki

A rendezett otthon létrehozásának első lépése abból áll, hogy kidobjuk azokat a tárgyakat, amelyeket nem szeretünk vagy nem használunk már. Bizonyos dolgokat azonban szinte kötelező megtartani.

„Ha valami fontos számodra, teremts otthont neki. Ennek ellenére azt javaslom, szabj határt magadnak”

– mondja Ashley Murphy, a NEAT Method nevű otthonszervezési cég társalapítója.

Legyen szó könyvekről, szeretteinktől származó levelekről vagy családi örökségről, ezeket a tárgyakat érdemes megőrizni – különösen, ha érzelmi kapcsolatban állunk velük. Természetesen, itt is kulcsfontosságú a mértékletesség.

Az én trükköm az, hogy eldöntöm, hány szentimentális tárgyakkal teli tárolórekeszben érzi jól magát, ha a helyén tárolja, majd csökkentse a mennyiséget. Nincs tárgyalás. Nincs több doboz vásárlása. Nincs kivétel

– magyarázza Shira Gill otthonszervezési tanácsadó.

1. Könyvek

Legyen szó gyerekkori kedvencről, első kiadású regényről vagy egy szeretett személytől örökölt könyvről, ezek mind megérdemlik, hogy helyet kapjanak otthonunkban.

A könyvek nem csak olvasásra valók, hanem az otthoni dekoráció gyönyörű részei is lehetnek. A jól elhelyezett könyvek melegséget és személyességet adhatnak minden helyiségnek.

2. Fontos dokumentumok

Soha ne dobjuk el a pénzügyi és személyes dokumentumokat, beleértve a házassági és halotti anyakönyvi kivonatokat, szerződéseket vagy az otthonunkkal kapcsolatos okiratokat. Használjunk iktatórendszert vagy széfet a fontos papírok, például születési anyakönyvi kivonat, autó törzskönyve, oltási nyilvántartások stb. biztonságos tárolására, hogy véletlenül se dobjuk ki őket.

3. Fényképek, gyerekeink által készített alkotások és szeretteink levelei

A legtöbben szívesen nézegetik a családi fotókat, és emlékeznek a kézzel írt jegyzetekre vagy a gyermekeik alkotásaira, de ezek a dolgok rendetlen halmokhoz vezethetnek. Tartsunk meg néhány kedvencet ezekből, a többit pedig digitalizáljuk, és készítsünk digitális vagy nyomtatott albumot azokból a tárgyakból, amelyeket nincs értelme tárolni. A digitális képkeretek nagyszerű módja annak, hogy az emlékek láthatóak legyenek.

Ahhoz, hogy megőrizzük az emlékeket, nem kell megőrizni a fizikai dolgokat – mindez bennünk van”

– teszi hozzá Gill.

4. Családi örökség

A családi örökség darabjai olyan kincsek, amelyek megérdemlik, hogy a családban maradjanak, amit pedig tudunk, használjunk az otthonunkban, legyen az a nagymama régi paplanja vagy ruhadarabja.

Persze, csak azért, mert valami ránk maradt, , még nem jelenti azt, hogy örökké meg kell őriznünk. Csak azokhoz a darabokhoz ragaszkodjunk, amelyek fontosak és értékesek a számunkra. Ne érezzünk nyomást, hogy megtartsunk valamit, pusztán azért, mert régi vagy mert egy szerettünké volt.

5. Kiváló minőségű konyhai eszközök

Míg egyes szakmai szervezők azzal érvelnek, hogy a ezekhez az edényekhez nem érdemes ragaszkodni, mások szerint ezek az elemek a családi hagyományok értékes részévé válhatnak. Keressünk helyet a díszes edények és tálalódarabok tárolására, ha pedig ritkán használjuk őket, találhatunk módot arra is, hogy új célt adjunk nekik – például egy antik tálat ültetvényessé varázsolhatunk.

(Good Housekeeping)

Nyitókép: Pinterest