Ezért nem ajánlott vizet inni gyümölcsfogyasztás után
A víz a mindennapi életünk során elegendő mennyiséget tart a szervezetünkben (az emberi test 60%-a víz). Mindezt úgy teszi, hogy hidratálja a szerveinket, ami kiegyensúlyozza a testünkben lévő hőt, hogy fenntartsa a szükséges hőmérsékletet.
A víz másik előnye, hogy a legjobb természetes öblítőszer; eltávolítja a hulladékot a szervezetünkből. A víz a hidratáltság megőrzésében önmagában nem elég, a gyümölcsfogyasztás növelése is segíti ebben az emberi szervezetet, távol tartja a kiszáradást, ami akkor következik be, ha a szervezetnek nincs elegendő folyadék, továbbá megakadályozza a bőr érzékenységét és csökkenti a vitaminhiányt.
Bár a kettő külön-külön eredményes, a gyümölcsök és a víz együttes fogyasztása nem a legegészségesebb dolog, érdemes elkerülni azt.
Az étkezés után közvetlenül vizet inni nem ajánlott, mert az emésztési folyamatot lassúvá teszi, ami nagyobb egészségügyi kockázatokat eredményezhet. A gyümölcsök, az emberi testhez hasonlóan, magas víztartalommal rendelkeznek, ezért sem jó választás utána a vízivás, mondja Shweta Mahadikw klinikai táplálkozási szakértő.
Ha voltak már görcseink, miután vizet ittunk közvetlenül a gyümölcsök fogyasztása után, az amiatt volt, mert a gyümölcsök sok cukrot és élesztőt tartalmaznak. A gyümölcsök fogyasztása utáni vízivás felhígítja a gyomorsavat, ami gyomorfájáshoz vezet. Amikor ez megtörténik, olyan környezetet teremt, ahol az élesztőgombák szaporodhatnak, majd szén-dioxidot és alkoholt termelnek, amelyek gázképződést okoznak a gyomorban.
Egy másik figyelemre méltó szempont, hogy amikor vizet iszunk gyümölcsevés után, különösen a magas víztartalmú gyümölcsök, mint például az uborka, görögdinnye, narancs, eper, és így tovább, felborítja a savasság és lúgosság szintjét, ami megzavarja az emésztőrendszer pH-szintjét.
A magas víztartalmú gyümölcsök megváltoztatják a pH-szintet, hogy a gyomor kevésbé legyen savas, emellett pedig lelassítja az anyagcserét,
A javasolt idő, hogy legalább egy órát várjunk a gyümölcsök fogyasztása után, ha vizet innánk. Ez segít a gyomornedvek hígításában, ezzel pedig csökken az emésztőenzimek kiválasztása, ami sokaknál gyomorégést és savasságot okozhat.
Nyitókép: Shutterstock