Jobb, ha ezt az egy dolgot nem használod a hotelszobában
Akár egy gyors hétvégi kiruccanásra, akár egy hosszabb nyaralásra csomagolsz, kihívást jelenthet, hogy minden elférjen a poggyászodban. Ilyenkor megkönnyebbülés, ha legalább a sampont nem kellett becsomagolnod − feltéve, hogy nem érzed problémának, ha azt használod, amit hotelszobában találsz. De nehéz lehet megállapítani, hogy pontosan mi van azokban a flakonokban, és még nagyobb kihívás lehet előre megjósolni, hogyan reagál majd a hajad egy új termékre.
Érdemes sampont csomagolni?
Valószínűleg te is megtapasztaltad már, hogy a rossz minőségű szállodai sampon miatt rosszul sikerült a hajad. Fodrászok árulták el, hogy ők használnak-e szállodai sampont, vagy mindig sajátot hoznak magukkal.
A szállodai samponok többsége szuperlúgos, kíméletlen a hajra nézve, és tele van szulfátokkal, parabénekkel és más összetevőkkel, amelyek megfosztják a hajat a természetes olajoktól. Ha ezt kombináljuk a zuhanyzásból származó, gyakran kemény vízzel, a hajunk a végén tompának, élettelennek és statikusnak tűnhet
−mondta Marz Collins haj- és sminkstylist.
Nagy aggodalomra ad okot, hogy egyes szállodai termékek csomagolásán nem sok információ található.
Nehéz megbízni a szállodai márkájú kényelmi termékekben, mivel gyakran ömlesztett termékkel töltik fel őket, így sosem tudhatjuk, hogy mit tartalmaznak
− magyarázta Tom Smith hajszakértő és trend-előrejelző. Rámutatott, hogy a jobb termékek általában magasabb szobaárakkal járnak. A magasabb kaliberű szállodákban valószínűbb, hogy érdemes használni a termékeket.
A termékbiztonság is szerepet játszik néhány stylist számára, ahogy Collins kifejtette:
Mindent kerülök, ami nincs megfelelően csomagolva. Ha nyitottnak tűnik, nem bízom benne. Ha a sampon és a kondicionáló adagolója falra van szerelve, soha nem használom.
Néha egyszerűen szükséged van a táskádban lévő helyre
Utazó fodrászként sokat kell csomagolnom, és ahol csak tudok, helyet akarok spórolni. Hajlandó vagyok kompromisszumot kötni, bár gyakran csalódom a minőségben, és bánom, hogy nem vittem magammal a saját preferált termékeimet
− magyaráztaSmith.
Mások is egyetértenek azzal az ötlettel, hogy a több csomagtérért cserébe kompromisszumot kell kötni a minőség terén.
Fotó: Unspalsh
Egy másik ok, amiért érdemes kockáztatni, és otthon hagyni a hagyományos sampont, Collins-tól származik, aki megjegyezte:
A sampontartályokkal nehéz utazni, mert fennáll az esélye, hogy nemcsak helyet foglalnak a táskában, hanem fel is robbanhatnak.
Ám ha a hajadnak különleges kezelésre van szüksége, érdemes magaddal vinned a sajátodat. A szállodai samponokat és kondicionálók a legtöbb esetben nem felelnek meg az egyéni hajápolási igényeknek. Ezeket a termékeket általában úgy állítják össze, hogy költséghatékonyak és a hajtípusok széles skálájára alkalmasak legyenek, ezért nem specializálódnak az olyan speciális hajproblémákra, mint a színkezelés, a nedvesség vagy a volumen. Akihisa Yamaguchi stylist szerint ezért érdemes lehet néhány „vészhelyzeti” terméket magaddal vinni, például mélykondicionálót.
Ha kétségeid vannak, próbáld ki ezt a trükköt:
Néha teszek egy kis próbát a samponnal. Megmosom vele a kezemet, és megnézem, milyen érzés, miután megszáradt. Viszket a bőröm? Úgy érzem, hogy a kezemnek szüksége van testápolóra? Ez általában azt jelzi, hogy a sampon kiszárítja, vagy nem lesz a legjobb a hajamnak
− mondta Netty Jordan stylist.
Még mindig bizonytalan vagy?
Rossano Ferretti hajápolási szakértő szerint:
Először is, ellenőrizd az összetevőket. Ragaszkodj az olyan címkékhez, amelyek olyan dolgokat említenek, mint a volumennövelés, erősítés, hidratálás vagy kiegyensúlyozás. Ideális esetben olyan sampont szeretnél, amely kiváló minőségű, természetes eredetű összetevőket használ. A jó samponnak olyan pH-értékkel is rendelkeznie kell, amely közel áll a hajadhoz, körülbelül 4,5 és 5,5 közötti pH-értékkel.
Ha a termék címkéjén csak az áll, hogy „sampon” vagy „kondicionáló”, és nincs más márkajelzés, az mindenképpen piros zászló.
Forrás: HuffPost
Nyitókép: Unsplash