Nappali belső

Ezt ne tegyük, ha kis nappalit rendezünk be

Csak azért, mert a nappalink kicsi, még nem jelenti azt, hogy spórolnunk kell a stíluson. Némi kreativitással, ügyes dekorációs trükkökkel és okos bútorválasztással teljes mértékben érvényre juttathatjuk kedvelt lakberendezési stílusunkat. Mutatjuk, mit nem érdemes tenni a kis nappalik berendezésénél.

1. Ne hagyjuk figyelmen kívül a függőleges teret

Ha kevés az alapterület, lehetetlennek érezhetjük a dekorálást és a lakberendezést. A megoldás a magasság kihasználásában rejlik. Ha közvetlenül a koronázási díszléc alá szerelünk drapériákat, azonnal nagyobbnak érezzük a szobát.

Amint elkezdünk függőlegesen gondolkodni, több dekoráció és tárolóhely áll máris a rendelkezésünkre. A falra szerelt konzolok és polcok láthatóvá teszik a padlót, és segítenek megnagyobbítani a teret. Emellett érdemes tükröket, is használni, amely optikailag tágítja a teret.

2. Sok fényforrás

A felülvilágítás nem mindig a legideálisabb. Szerencsére számos karcsú lámpa és falra szerelhető világítótest létezik, amelyek bármilyen teret feldobnak, és nagyobb érzetet adnak neki.

A megvilágítás rétegezése a kulcs – használjuk felülvilágító, állólámpák és asztali lámpák kombinációját a tér megvilágításához. A falra szerelt lámpatestek nagyszerű módja annak, hogy helyet takarítsunk meg a padlón, a tükrök pedig a természetes fény visszaverésére használhatók, így a szoba nagyobbnak tűnik.

3. Bútorok mérete és funkciója

Bár csábító egy mély, kényelmes ülőgarnitúra megvásárlása, a végén úgy nézhet ki, mint egy elefánt egy kis szobában. Fontos figyelembe venni a mennyezet magasságát a rendelkezésre álló alapterülettel együtt, és olyan darabokat vásárolni, amelyek arányosnak érződnek.

Bár nem kell minden bútorodnak több célt szolgálnia, fontos, hogy legyen néhány darab, amely extra tárolóhelyet biztosít. Legyen szó egy több fiókos dohányzóasztalról vagy egy extra tárolóval ellátott tévékonzolról, ezek a darabok szuper értékesek egy kis nappali funkcionalitásának javításában.

4. Ne riadjunk vissza a színektől és mintáktól

Talán mi is hallottuk már, hogy a sötét festékszínek nem kis térbe valók, de azok – a világos festékszínekkel egyetemben – jól működhetnek, ha a megfelelő dekorációval egyensúlyozzuk őket. Ugyanez igaz a mintákra is, a hangsúly a mértékletességen van.

5. Ne toljuk a bútorokat a falhoz

Bár lehet, hogy az ösztönünk azt súgja, hogy a bútorokat a fizikailag lehetséges legközelebb toljuk a falhoz, hogy több hely legyen a szoba közepén, a tervezők valójában azt tanácsolják, hogy ne tegyünk így. Éppen ellenkezőleg, hagyjunk egy kis helyet a fal és a bútorok között a nyitottabb hatást érdekében.

Míg a kanapé túl közel tolása a falhoz szűkösnek tűnhet, a túl messzire tolása a helyiségnek elszigetelt érzést kölcsönözhet.