Félbevágott kókuszdió, benne kókuszolaj

A kókuszolaj használatának 8 módja a szépségápolási rutinban

A szépségápolás szerelmesei csodaszerként kezelik a kókuszolajat, az égési sérülésektől a száraz hajig mindenre használják. Ebből szedtünk össze néhányat.

A kókuszolajnak van néhány nagyon egyedi tulajdonsága, ami megkülönbözteti más olajoktól. Többek között bőrjavító tulajdonságokkal rendelkezik, és csökkentheti a transzepidermális vízveszteséget is, így a bőr hidratáltabb marad. Emellett monolaurint is tartalmaz, ami a laurinsavból származó monoglicerid, amely antibakteriális és vírusellenes hatású.

Bőrápoló előnyein túl ez a kókuszból származó összetevő a hajon, a körmön és még sok más területen is használható.

1. Testápoló, hidratáló

A kókuszolaj nagyszerű hidratáló olaj a test számára. Olcsó és hatékony, és puha, hidratált és sima bőrt eredményezhet. Érdemes még kicsit nedves bőrre felvinni, hogy segítsen megkötni a nedvességet. Ha a tiszta kókuszolaj túl sűrű számunkra, használjunk kókuszolaj-alapú hidratálókrémet, melyek ugyanolyan hidratáló hatást biztosítanak, de gyorsabban felszívódnak.

2. Hajmaszk

A kókuszolaj nagyszerű lágyítószer, amely könnyű bevonatot képez a hajszálon, lezárva a kutikulát és a nedvességet a haj belsejében. A zsírsavaknak köszönhetően jó kenőanyag, amely fokozott csúszást biztosít a szálak között, segít a hajszálak kibogozásában, kisimításában és a kutikula felületének ellapításában. Ez javítja a haj egészségét és megjelenését.

Ha azonban finomabb, vékony szálú a hajunk, semmiképp se kenjük be az egész hajat kókuszolajjal, nehogy elnehezítsük azt. Vigyük fel a hajvégekre, és dolgozzuk be a hajba, felfelé haladva a fejbőr felé, de a töveket elkerülve. Ezután tegyünk egy forró törölközőt vagy egy zuhanyzósapkát a fejünkre, és hagyjuk rajta minimum 15 percig vagy akár egész éjszakán át, mielőtt alaposan leöblítjük.

3. Körömágy olaj

Az olaj nagyszerű a száraz kutikula és a repedezett bőr elleni küzdelemben a kezeden. Ráadásul azonnali fényt kölcsönöz a kezeknek és a körmöknek. Kenjük be lefekvés előtt, és masszírozzuk a körömágybőrbe és a körmökbe.

4. Fogkrém

A kókuszolajjal történő fogmosás megelőzheti az ínybetegségek és a fogszuvasodás kockázatát. A legújabb tanulmányok azt mutatják, hogy a kókuszolaj fogmosáshoz való használata csökkentheti a lepedékképződést. Készítsünk kókuszolajos fogkrémet úgy, hogy hat evőkanál olvasztott kókuszolajat négy evőkanál szódabikarbónával pasztává keverünk, és hetente két-három alkalommal használjuk.

5. Smink eltávolító

A tiszta kókuszolaj képes feloldani az olaj alapú sminket. Különösen ideális sminklemosó, ha érzékeny a szemünk vagy a bőrünk, mivel nagy valószínűséggel nem okoz irritációt (ha zsíros vagy pattanásokra hajlamos a bőrünk, inkább kerüljük el).

Melegítsünk fel egy kis mennyiséget a kezünkben, amíg szinte folyékonnyá nem válik, majd masszírozzuk át azokat a területeket, ahol smink van rajtunk, töröljük le egy vattakoronggal, és mossuk meg az arcunkat a szokásos módon.

6. Lábkrém

A kókuszolaj nagyszerű, olcsó hidratáló krém az érdes, száraz, bőrkeményedéses lábakra. Kenjük be vele a talpainkat, majd húzzunk fel egy pár zoknit az alkalmazás után; ez biztosítja, hogy ne csússzon el, és segít növelni a kókuszolaj felszívódását.

7. Ajakbalzsam

A kókuszolaj nagyszerű, egyszerű és olcsó módja a kicserepesedett ajkak elleni küzdelemnek, azonban érdemes elkerülni, ha zsíros vagy pattanásokra hajlamos a bőrünk, mivel a nehéz olaj eltömítheti a pórusokat.

8. Friss tetoválásokra

A kókuszolaj sebgyógyító tulajdonsága miatt remek választás a tetoválás utáni ápolási folyamat részeként, mivel segít a sebzett bőr gyógyulásában, csökkenti a bőrpírt, és nedvesen tartja a bőrt.

(Byrdie)

Nyitókép: Shutterstock