Ágyazó női kezek

Valóban szükség van a matrac forgatására?

A matrac megfordítására vonatkozó ajánlások idővel elhalványultak, ami részben az egyoldalas, például a párnás matracok, a memóriahab és a hibrid opciók megjelenésének köszönhető. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a matracot nem szabad forgatni, sőt egy bizonyos ok miatt érdemes is.

A matrac nagy nyomást fejt ki, különösen a csípőt és a vállat alátámasztó területeken. Ezek azok a helyek a matracban, amelyeken valószínűleg ember alakú bemélyedés látszik.

A matrac elforgatása azt jelenti, hogy 180 fokban elfordítjuk a matracot, amely művelet segít annak a használat okozta nyomás alatt is kitartani, ráadásul jobb alátámasztásra számíthatunk, és csökkenti a megereszkedett részek valószínűségét.

A matrac megfordítása olyan, mintha palacsintát sütnénk, egyszerűen csak a másik oldalára fordítjuk a matracot, amin eddig nem aludtunk. Ez általában a kétoldalas belső rugókkal ellátott matracoknál ajánlott.

Erre akkor van szükség, ha még mindig hagyományos belső rugós matracunk van, vagy az elmúlt körülbelül 10 évben vásároltunk kétoldalas hibrid verziót. A megfordítással az erő egyenletesebben oszlik el a matracon, és nagyobb kényelmet biztosít.

Ha hagyományos steppelt tekercses vagy hibrid tekercses matracunk van, akkor nagyjából félévente érdemes megfordítani azt. Az olyan egyoldalas matracokat, mint a párnás, memóriahabos vagy hibrid modellek, nem kell megfordítania. Az ilyen típusú matracok megfordítása a másik oldalukra megzavarhatja az alvást, mivel a végén az oldalán alszunk, ahol nincs sok beépített alátámasztás.

Ezeknek a matracoknak a forgatása azonban csökkenti a benyomódások kialakulásának esélyét.

Természetesen minden szabály alól van kivétel. A zónás matrac az egyik olyan fajta, amelyet nem érdemes megfordítani vagy forgatni, mivel a különböző területein specifikus alátámasztással rendelkezik. Ennél a típusnál elsősorban az ápolásra figyeljünk, például a rendszeres tisztításra és esetleg enyhe porszívózásra.

(Mentalfloss)

Nyitókép: