6 alulértékelt, szuperizgalmas film, amit hollywoodi rendezők készítettek

6 alulértékelt, szuperizgalmas film, amit hollywoodi rendezők készítettek

A legtöbb rendezőnek – beleértve Hollywood legünnepeltebb mestereit is – szinte kivétel nélkül vannak olyan filmjei, melyeket csak kevesen ismernek attól függetlenül, hogy mennyire jó alkotásokról van szó. A gyűjtésünkben most 6 ilyet mutatunk be, amit kár lenne kihagynod.


A Francia Kiadás

Wes Anderson filmjeiről szinte rögtön a pasztell színek és a már-már kínosan precíz, letisztult díszletek jutnak eszünkbe. Bár legutóbbi alkotásai talán nem aratnak olyan széleskörű sikert, mint például A Grand Budapest Hotel vagy Tenenbaum, a háziátok, sajátos stílusukkal és egyedülálló atmoszférájukkal kiemelkednek az átlagból. Ilyen például a 2021-ben megjelent A Francia Kiadás című vígjáték is.

A rendező legtöbb filmjéhez hasonlóan itt is szinte kizárólag A-listás sztárok bukkannak fel, akik karaktereik által kisebb, különálló történeteket mesélnek el. A szegmensek mindegyike más stílusban, hangnemben és struktúrával készült, így gyakorlatilag egy percre sem lankad a figyelmünk. Arról nem is beszélve, hogy Adrien Brody és Jeffrey Wright kiemelkedő alakítást nyújt.

Ez is érdekelhet: 4 izgalmas romantikus thriller, ha szeretted a Holtodiglant

Jackie Brown

Quentin Tarantino nevéről elsőre egyértelműen az olyan klasszikusok jutnak eszünkbe, mint a Pongyvaregény vagy éppen a Kill Bill. A két alkotás között, 1997-ben azonban a rendező elkészítette az azóta is rendkívül alulértékelt Jackie Brownt, ami bizonyos szempontból kilóg a repertoárjából – mégpedig azért, mert műfaji keretek között marad.

A Jackie Brown a '70-es évek blaxploitation filmjeit idézi, de Tarantino éles dialógusai egyedülálló színt visznek a műfajba. Arról nem is beszélve, hogy Pam Grier és Robert De Niro emlékezetes alakítást nyújtanak a filmben.

Ha szeretjük a hosszú párbeszédeket, a lassú tempót és a kiélezett akcióhelyzeteket, semmiképp se hagyjuk ki a filmet.

Szökevény csajok

A Coen-fivérek legjobb filmjei közé tartoznak az olyan bűnügyi vígjátékok, mint a Fargo, A nagy Lebowski és az Arizonai ördögfióka. Ethan Coen első önálló filmje a testvére nélkül a 2024-ben bemutatott Szökevény csajok, amelynek főszerepét Margaret Qualley és Geraldine Viswanathan alakítják, de feltűnik még a képernyőn Matt Damon és Pedro Pascal is.

A Szökevény csajok a klasszikus Coen-filmekkel összehasonlítva meglehetősen negatív kritikákat kapott, pedig pont azért jó, mert nem akar több lenni, mint ami: vagyis egy szórakoztató, izgalmas vígjáték, amit végigizgulhatunk.

Ha tovább olvasnál: 5 film, ami témájában hasonlít a Babylonra

Okja

Két évvel a nagysikerű Élősködők előtt az Oscar-díjas Pong Dzsunho elészítette az Okja című filmet, ami azóta is meglehetősen alulértékelt a kritikusok körében. A film a környezetvédelem fontosságára hívja fel a figyelmet egy elragadó történeten keresztül: a cselekmény egy fiatal lányról szól, aki szembeszáll egy hatalmas multinacionális céggel, akik elrabolják kedvenc állatát, Okját. A film a közeli jövőt mutatja be, amelyben a tudósok a génmódosított sertéssel próbálnak megoldást találni az egyre túlnépesedő világ mezőgazdasági problémáira.

Az Okja egy furcsa, sötét komédia, amelyben Jake Gyllenhaal lehetőséget kapott arra, hogy kivételesen vicces karaktert játsszon, és Tilda Swinton is remekel a két testvér kettős szerepében.

Gyilkosság

Stanley Kubrick filmográfiáját megnézve egyértelműen látszik, hogy mesterien ugrált a különböző műfajok között, hiszen neki köszönhetjük minden idők legjobb sci-fi, horror, háborús és vígjáték filmjeit is. Az 1956-ban megjelent Gyilkosság például segített megteremteni a heist műfaját.

A meglepő párbeszédek, a nem lineáris cselekmény, a drámai finálé és a hiteles színészi játékoknak köszönhetően a film noir kivételes alkotássá vált, amit azonban csak kevesen ismernek.

Az utolsó párbaj

Ridley Scott legjobb filmjei általában mind történelmi eposzok, gondoljunk csak a Mennyei királyságra vagy a Gladiátorra. Mindkét klasszikushoz hasonlóan Az utolsó párbaj is szemet gyönyörködtető képi világgal rendelkezik, ami elsősorban a hihetetlenül részletgazdag korhű elemeknek köszönhető. Összességében, a középkori Franciaország lebilincselő látványt nyújt a képernyőn.

A rendezőt minden jel szerint Akira Kurosawa A vihar kapujában című alkotása ihlette, mivel a cselekmény egy veszekedés ellentétes visszaemlékezései körül forognak. Az elbeszélés azonban egy megrázó igaz történetből táplálkozik. A nagyszerű szereposztás (Jodie Comer, Adam Driver, Matt Damon és Ben Affleck is feltűnnek) és a feszültség ellenére egyáltalán nem volt kasszasiker, ahogy soha nem érte el a megérdemelt közönségét.