Richard Curtis szerint az Igazából szerelem készítése „katasztrófa” volt
Richard Curtis egy korábbi interjúban az IndieWire-nek elmondta, hogy az „Igazából szerelem” vágása a többszálú, de a történetek kereszteződése miatt nagyon nehéz volt.
„Az a furcsa az Igazából szerelem-ben, hogy amikor befejeztük a filmet, az egy katasztrófa volt. Hat hónapba telt, mire újra megvágtuk, és megtanultuk az összes leckét arról, hogyan kell egy több szálon futó történetet csinálni”
– mondta Curtis.
Hozzátette, hogy amikor a film forgatókönyvét írta, minden nagyszerűnek tűnt
„Amikor az Igazából szerelem című filmet írtam, és az átolvasás megtörtént, és nagyszerűen hangzott, azt gondoltam, hogy valószínűleg A, B, C, D, E, F, G. De valójában, amikor több történetből álló filmet csinálsz, az a veszély, hogy nem kötelezed el magad egyik történet mellett sem, és a közönség nem érzi magát elkötelezettnek, így végül úgy érzed, hogy A, B, C, C, C, A, tehát belekezdesz a történetbe, majd bevezetsz egy meglepetést, és az egyik történet hamarabb ér véget, mint a többi. Szóval sokat tanultam a többszintű építkezés bonyolultságáról, amikor megpróbáltam megmenteni az Igazából szerelmet, hogy mennyire rossz volt az összeszerelésben.”
Curtis már évek óta hangot adott saját kritikáinak filmjével kapcsolatban, és az Independent UK-nak azt mondta, hogy az a mostanra hírhedtté vált jelenet, amelyben Andrew Lincoln karaktere szerelmet vall legjobb barátja új feleségének (Keira Knightley), „zaklatás”-szerű volt.
„Valójában azért megy el a legjobb barátja házába, hogy a legjobb barátja feleségének azt mondja, ha az ajtót nyitja, hogy „szeretlek”. Szerintem ez egy kicsit furcsa. Úgy értem, emlékszem, hogy úgy hét évvel ezelőtt meglepődtem, amikor valaki interjút akart készíteni velem, és azt mondták: „Természetesen minket elsősorban a zaklatós jelenet érdekel”, mire én azt kérdeztem: „Milyen jelenet az?”. Aztán úgymond, tanultam belőle. Csak annyit mondhatok, hogy akkoriban sok intelligens ember vett részt a filmben, és nem gondoltuk, hogy ez egy zaklatós jelenet. De ha [most] más okokból érdekes vagy vicces, akkor, tudod, Isten áldja a mi progresszív világunkat.”
Curtis azt is elmondta az ABC 20 éves jubileumi különkiadásában, hogy bárcsak az Igazából szerelem forgatása egy dokumentumfilm része lett volna.
„Olyan rendkívüli szeretet van, amely minden percben, oly sokféleképpen zajlik [az életben], szerte a világon, és ami miatt azt kívánom, bárcsak jobb lenne a filmem”
– fogalmazott a rendező, aki a szereposztás sokszínűségének hiányára is hivatkozott.
„Azt kívánom, bárcsak dokumentumfilmet készítettem volna, csak azért, hogy ezt valahogy megfigyeljem... A filmek emlékeztetőül szolgálhatnak arra, hogy milyen szépek lehetnek a dolgok, és hogy vannak mindenféle dolgok, amelyek mellett talán elmegyünk, de valójában az életünk legszebb pillanatai.”
Nyitókép: Pinterest