
A Netflix új romantikus sorozata egy lehengerlő lányregény újragondolása
A nemrég bemutatott Örökkécímű Netflix-sorozat Judy Blume ikonikus regényét dolgozza fel. Az eredeti történet a fiatalok közötti szexuális kapcsolat és szerelem közvetlen és explicit ábrázolásáról ismert, és megjelenésekor meglehetősen sok ellentmondást váltott ki. A sorozat teljesen újragondolja a könyvet, cikkünkben pedig összegyűjtöttük, mi mindenben tér el a kettő egymástól. Vigyázat spoileres tartalom következik!
„2020 júliusában elmeséltem Judy [Blume]nak, hogy én hogyan képzelném el ezt a szerelmi történetet”
– írta Mara Brock Akil, a sorozatshowrunnere és executive producere az Instagramon, amikor bejelentette a Judy Blume 1975-ös regényén alapuló, Örökké című sorozatot. A könyv egy Katherine és Michael nevű tinédzserpárról szól, akik a középiskola utolsó évében elkezdik felfedezni önmagukat és szexualitásukat.
Nem csoda, hogy az ötven évvel ezelőtti sztorit kicsit újra kellett gondolni. A nyolc részes minisorozat a történetet 2018-ba helyezte át, a főszerepeket Lovie Simone és Michael Cooper Jr. alakítja, de feltűnik benne Karen Pittman, Wood Harris, Xosha Roquemore és Niles Fitch is, és Blume is részt vett a munkálatokban mint executive producer.
Ha további szenvedéllyel teli sorozatokat keresnél: A 6 legjobb romantikus sorozat a Netflixen, amit látnod kell
A főszereplők
Fotó: Netflix
Az egyik legszembetűnőbb különbség, hogy a Netflix sorozatának főszereplői feketék, akiknek nevei Katherine Danziger és Michael Wagner helyett Keisha Clark és Justin Edwards. Emellett érdeklődésük is eltérő – a könyvben Katherine teniszező, aki iskola után önkéntesként dolgozik egy kórházban. A sorozatban Keisha egy fotózás iránt érdeklődő atlétikasztár, aki a Howard Egyetemre szeretne járni. Keisha egyedüli gyermek, édesanyja egyedül neveli, míg Katherine-nek van egy Jamie nevű testvére, és szülei még együtt élnek.
A könyvben nem sokat tudunk meg Michael magánéletéről, csak annyit, hogy szeret síelni és síoktató szeretne lenni. A fiú a Vermonti Egyetemre szeretne bekerülni, ahol a nővére is tanul. A sorozatban Justin kosárlabdázó, akinek a szülei azt szeretnék, ha a Northwestern Egyetemre menne, de ő valójában a zene iránt rajong és producer szeretne lenni.
Blume regénye teljes egészében Katherine szemszögéből íródott, a sorozatban azonban Keisha és Justin perspektívája váltakozik, ami sokkal több betekintést enged a fiú karakterébe.
A helyszín
Fotó: Netflix
Akil elmondása szerint azt szerette volna, ha ez a sorozat egy „szerelmes levél lenne Los Angelesnek”, ezért a helyszínt a könyvben szereplő New Jersey-ről Kaliforniára változtatta. Ez nem meglepő, hiszen Akil több sorozata, például a Girlfriendsés a The Game is a nyugati parton játszódik.
Modern frissítések
A sorozatban a Keisha és Justin közötti félreértések és viták nagy része a okostelefonoknak és az internetnek köszönhető (amelyek még nem léteztek, amikor a könyv a 70-es években megjelent). Ha veszekednek, blokkolják egymást, és többször el is tűnnek egymás életéből. A sorozat remekül használja a közösségi médiát és a technológiát, melynek segítségével bemutatja, hogyan alakultak a modern párkapcsolatok az elmúlt öt évtizedben. Emellett a sorozat egyik fő cselekményvonala – egy kiszivárgott szexvideó – a könyvben nem szerepel.
Az első találkozás
A könyvben Katherine és Michael először egy szilveszteri bulin találkoznak, míg a sorozatban gyerekkori barátok, akik sok év után újra találkoznak a bulin, és rájönnek, hogy még mindig vonzódnak egymáshoz.
A vége
A sorozatban Keisha felvételt nyer a Howardra, és úgy dönt, hogy Washingtonba költözik. Eközben Justin felvételt nyer a chicagói Northwestern Egyetemre, de nem kezdi el, mert inkább a zenéléssel szeretne foglalkozni. Ő kezdeményezi a szakítást, mivel Keishával az életük teljesen különböző irányba halad, és végül megegyeznek, hogy külön utakon folytatják tovább.
A könyvben Katherine tenisztáborba megy, ahol kapcsolatba kerül egy Theo nevű táborvezetővel, miközben még Michaellel jár, aki szakít vele, miután rájön a dologra. Bár a sorozatban és a könyvben más a szakító ok, az eredmény ugyanaz: végül mindketten a saját útjukat választják, de középiskolai szerelmük tapasztalatait örökre magukkal viszik.
(Elle)
Nyitókép: Netflix
- A Netflix minisorozata, az Almaecet tényleg valós karaktereken alapul? ›
- Egysnittes krimisorozat jön jövőre a Netflixre, amit nem akarsz kihagyni ›
- Valós sztorin alapul a Netflix új romkomja, a Bármit, csak ezt ne ›
- Egy szerelmi átverés megrázó történetét meséli el a Netflix legújabb sorozata ›
- Aimee Lou Wood elárulta, mit gondol A Fehér Lótusz sokkoló fináléjáról ›