Az otthoni körömágybőr-ápolás sokkal könnyebb, mint gondolnád
Ha a körömágybőrt eltávolítják (például levágják) vagy veszélyeztetik, mindezek a dolgok bejuthatnak a körömbe, ami a krónikus bőrpírtól és a bőr duzzanatától kezdve a körömágybőr mögötti bőr szabálytalan növekedéséig terjedő problémákat okozhat. Bár a kozmetikai szempont kevésbé fontos, mégis, a száraz, szakadozott körömágybőr egyszerűen nem néz ki jól, és még a legtökéletesebben elkészített manikűrről is elvonhatja a figyelmet.
Szerencsére az otthoni körömágybőrápolás nem túl bonyolult, így magunk is megfelelően ápolni tudjuk azt. A következő tippek ebben segítenek.
1. Ne távolítsuk el őket
A szalonban végzett manikűrözés gyakran agresszív körömágybőreltávolítással jár, akár csipesszel, akár folyékony körömágybőreltávolítóval, azonban mindkettő potenciálisan káros lehet- A körömágybőr épségben tartása minimálisra csökkenti a fertőzés lehetőségét vagy a körömágy felesleges kitettségét.
2. Óvatosan nyomjuk vissza őket
A benőtt körömágybőr nem néz ki jól, és mivel a teljes eltávolításuk nem opció, a legjobb megoldás, ha visszatoljuk őket. Nem mindegy azonban, hogyan tesszük ezt. Az agresszív tologatás, például fémszerszámmal vagy fapálcikával károsíthatja a köröm mátrixát (növekedési központját).
A kis félhold alakú forma a körmök tövében a mátrix része, amely a kemény körmöt termeli. Ha a felette lévő körömágybőrt nagy sérülés éri, az potenciálisan a köröm kinövését okozhatja, dudorokkal és felületi egyenetlenségekkel. Ehelyett használjunk egy törlőkendőt, hogy finoman visszanyomjuk a körömágybőrt, lehetőleg zuhanyzás vagy fürdés közben. Ezután hidratáló körömágybőr-olajjal vagy krémmel kezeljük.
3. Napi hidratálás
Törekedjünk rá, hogy a körömágybőr ápolása, különösen annak hidratálása a napi rutin része legyen. Érdemes párosítani ezt egy másik, mindennap elvégzett ápolási lépéssel (például zuhanyozással vagy arcmosással), hogy könnyebben eszünkbe jusson.
A körömágybőr hidratálásának fenntartása a legegyszerűbb módja, hogy megőrizzük annak egészségét. Az is fontos, persze, hogy milyen terméket használunk. Érdemes inkább olajokat használni krém helyett, mivel utóbbi nem szívódik fel olyan hatékonyan a kutikula szövetébe. Kenjük ne olajjal a körmeinket közvetlenül azután, hogy víz érte, hogy segíthessen a már ott lévő nedvességet elzárni.
4. Masszírozás
Ahelyett, hogy csak véletlenszerűen felkenünk egy kis olajat, töltsünk el néhány extra másodpercet a bőrbe és az olaj körömágyba masszírozásával és bedolgozásával. Ez jelentős különbséget jelent a termék felszívódásában, lehetővé téve, hogy a készítményben lévő összes vitamin és tápanyag jobban behatoljon a célzott területekre. A masszázs segít a vérkeringés fokozásában is, ami szintén fontos összetevője az egészséges körömnövekedésnek.
5. Tilos a harapdálás és a piszkálás
Ha a körömágybőr kiszárad, leválhat, és könnyebben kialakulhat a körömszálka. A körömágybőr ezen levált szegmensei gyakran ösztönzik a harapdálást és a piszkálást, ezért ezek megelőzése a legjobb megoldás. A harapdálás vagy tépkedés fertőzéshez vezethet, mivel a szájból mikroorganizmusokat vihetünk át az ujjunkra.
(Byrdie)
Nyitókép: Shutterstock
- A körömfestés története jóval messzebbre nyúlik vissza, mint gondolnánk ›
- Új őrület: mi az az orosz manikűr, és miért lehet veszélyes? ›
- Így készíts magadnak gyönyörű francia manikűrt otthont ›
- Tényleg rosszat tesz a géllakk a körmöknek? ›
- Biztonságos az otthoni géllakkozás? - IN ›
- Megváltoztatja a kéz DNS-szerkezetét a köröm géllakkozása? - IN ›