Nincs dugóhúzód? 4 módszer, hogyan nyiss ki egy borosüveget nélküle
1. Nyomjuk a dugót a palackba
Igen, egyszerűen csak nyomjuk a dugót a palackba. Fogjunk egy csavarhúzót vagy valami más erős és keskeny dolgot, majd egy kalapácsot, és egyszerűen üssük be a dugót. Persze, arra vigyázzunk, nehogy véletlenül magát az üvegpalackot is megüssük. Kalapács helyett egy másik nehéz, tompa tárgy is megteszi, azonban arra készüljünk fel, hogy a nyomás miatt esetleg kifröccsenhet némi bor a palackból.
2. Fűtsünk alá
Talán láttuk már, hogy a pincérek egy speciális eszközt használnak a borosüvegek kinyitásához, amelyet Portói fogónak hívnak. A fogót tűz fölött kell felhevítheti, ezt a hőt használhatjuk arra, hogy a borosüveget a dugó alatt feltörjük. Ezt általában a régebbi borosüvegeknél szokás alkalmazni, amelyek hajlamosak a dugó elhasználódására.
A dugóhúzó aljnál kapcsoljunk be egy öngyújtót, hogy hőt hozzon létre a palackban. A hő hatására a légrészecskék kitágulnak, és lassan kinyomják a dugót a palackból. Bár az öngyújtó használata jó módszer a borosüvegek kinyitásához, a sérülések elkerülése érdekében úgy végezzük ezt a módszert, hogy a palack alja kissé távolabb legyen a testünktől.
Fotó: Shutterstock
3. Cipők bevetése
Helyezzük a borosüveg alját egy cipő nyílásába, majd fogjuk meg a palckot, és a cipő sarkával ütögessük azt egy kemény felületre. Ezt addig kell ismételgetni, amíg a felfelé irányuló nyomástól a dugó el nem repül. Érdemes meggyőződnünk arról a módszer alkalmazása előtt, hogy a palack elég vastag és tartós ehhez a technikához. Emellett ezt csak a szabadban próbáljuk ki, mielőtt a kedvenc asztalterítőnket vagy a kanapét eláztatnánk a borral.
4. A titkos eszköz: a villa
Ha van kéznél egy villa, amire nincs szükségünk, próbáljuk meg a külső fogait felfelé hajlítani vagy teljesen letörni. Ezután dugjuk a középső fogait a dugóba, csavarjuk meg és emeljük fel. Ez sokkal jobban működik, mint egy egyszerű késsel, és megakadályozhatjuk, hogy ki kelljen ásni a dugót az üvegből.
Nyitókép: Shutterstock