
Halálos fenyegetéseket kapott Harry herceg felesége, Meghan Markle
Neil Basu korábban az angliai terrorelhárítás vezetőjeként is tevékenykedett, most pedig lemondó rendőrfőnök-helyettesként nyilatkozott a régi, királyi családtagokat célzó fenyegető üzenetekről. Nyilatkozatában arra is kitért, hogy amikor a sussexi herceg és hercegné bejelentették a kapcsolatukat, akkor rögtön számos rosszakaró mondta el véleményét az új párról.
Ezek között némelyik halálos fenyegetést is tartalmazott, melyeket az erre a területre szakosodott szervezetek kivizsgáltak, a felelősök ellen pedig bűntetőeljárást indítottak. A BBC cikkében így idézték Basu szavait:
„Ha látta volna azokat a dolgokat, amiket írtak, és kapta volna azt a fajta retorikát, ami az interneten van, ha tudná, amit én tudok, akkor állandóan fenyegetve érezné magát.”
Az egykori rendőrfőnök-helyettes azt is megerősítette, hogy a szélsőjobboldaliak voltak felelősek a legtöbb hasonló üzenetért és megnyilvánulásért. Meglátása szerint az ő általuk végzett, ilyen jellegű verbális terrorizmus talán a leggyorsabban növekvő fenyegetés, melynek feltérképezésére és megállításra külön csapat is rendelkezésre áll.
„Amikor 2015-ben elkezdtem a terrorelhárítást, ez a teljes munkaterhelésünk körülbelül 6 százalékát tette ki. Amikor 15-16 hónappal ezelőtt távoztam, a munkaterhelésünk már több mint 20 százaléka ez volt"
— mondta Basu a témával kapcsolatban.
Mint az Egyesült Királyság legidősebb színes bőrű tisztje, Basu nem csak a királyi család tagjainak címzett fenyegetésekről tudott részletekről beszámolni, hanem a belügyminisztériumban és a rendőrségen mutatott rasszizmusról is. Elmondása szerint megmagyarázhatatlanok azok a megnyilvánulások, melyeket némely magas beosztásban lévő személy megenged magának.
Nyitókép: Getty

