egy nő sportcipőre cseréli a tűsarkút

Karrierváltás? Mielőtt lépsz, gondold végig ezt a 4 dolgot

Jellemzően még egyáltalán nem vagyunk felnőttek, amikor már kritikus elképzeléseket alakítunk ki az életünkről és a karrierünkről.


Akkor is, és később is gyakran befolyásolnak bennünket a szüleink, a tanáraink és az arról alkotott elképzeléseink, hogy milyen is egy sikeres karrier. Bár a környezetünkben lévők lehetnek abszolút jó szándékúak, jelentősen befolyásolhatják azt a képességünket, hogy eldöntsük, mi a legjobb nekünk. Mindenesetre te végre eljutottál oda, hogy karriert váltanál. Annak elkerülése végett, hogy a végén pofára ess, összeszedtünk 4 olyan tényezőt, amit érdemes átgondolni, mielőtt felmondasz a munkahelyeden. Lássuk!

​1. A változás nem azonnali

Ha úgy érzed, hogy a dolgok „nem mennek", és végre felismered, hogy karrierváltásra van szükséged, az olyan érzés, mintha egy súlyt vettek volna le a válladról. Azt gondolod, innen a többi már könnyű lesz. Sajnos azonban a változás nem olyan, mint amilyennek a filmekben látod − ritkán történik gyorsan. De ez ne riasszon el! Inkább legyenek reális elvárásaid a karriered átalakulásával kapcsolatban.

​2. Valószínűleg félni fogsz a pénztől

Sok félelem törhet ránk, amikor jelentős változásokat hajtunk végre. Ez különösen igaz a karrierváltásra, mivel a pénzügyi aggodalmak miatt elbizonytalanodunk. A pénz a biztonságról szól, és szorosan kapcsolódik a sikerhez. A jövedelmünket érintő változtatások gyengítő érzelmi hatással bírhatnak. Ennek elkerüléséhez hozz létre egy tervet, amellyel anélkül hajthatsz végre változtatásokat, hogy elveszítenéd a biztonsági hálódat.

​3. A támogatás elengedhetetlen

egy n\u0151 \u00f6sszepakol a volt munkahely\u00e9n mosolyogva

Fotó: Shutterstock

A szüleid és a barátaid szeretnek téged, és (jó esetben) támogatni szeretnének. A változás azonban nekik sem könnyű, és lehet, hogy nehezen is értik meg. A szülők gyakran rengeteget költenek arra, hogy finanszírozzák az oktatásodat és talpra állítsanak. De ők is emberek, tele érzelmekkel, félelmekkel és vágyakkal. Lehet, hogy aggódnak, ha a pályamódosításod máshogy sül el. Próbálj inkább olyan emberektől tanácsot kérni, akik szintén pályamódosításra készülnek.

​4. A kilépés nem mindig az első lépés

Miután hónapokig szerencsétlennek érezted magad a jelenlegi karrierutaddal kapcsolatban, lehet, hogy szeretnél azonnal felmondani a munkahelyeden. Bármennyire is azt kiabálnád a főnököd arcába, hogy te lelépsz, ez valószínűleg még korai lenne.

Ne feledd: a karrierátalakítás egy hosszabb folyamat, amely segít feltárni, hogy mit jelent számodra az értelmes karrier, meghatározni, hogy melyik út a megfelelő számodra, és összehangolódni a jövőre vonatkozó terveddel.

Forrás: YourTango

Nyitókép: Shutterstock