Changi repülőtér 2. terminálja, Szingapúr

A világ legszebb repülőterei, ahol érdemes hosszabban elidőzni

Általában ahhoz vagyunk szokva, hogy a repülőterek a legtöbbször csak szimplán funkcionálisak: csupasz, lélektelen helyek, ahol át kell suhanni a biztonsági ellenőrzésen, és felszállni a járatra. De van pár olyan is köztük, amelyeken nagyon szívesen elidőznénk egy kicsit hosszabban, akár a kiváló vásárlási lehetőségek, akár az igazán egyedi design miatt.


A Prix Versailles, egy világméretű építészeti és formatervezési díj, nemrégiben egy rangsort tett közzé a múzeumoktól a sportstadionokig, valamint a világ legszebb repülőtereinek listáját is megosztotta. Azokat a repülőtereket gyűjtötték egybe, amelyek egyben a kiemelkedő mérnöki és építészeti teljesítmény példái is.

Zayed Nemzetk\u00f6zi Rep\u00fcl\u0151t\u00e9r, Abu Dhabi

Zayed Nemzetközi Repülőtér, Abu Dhabi

Fotó: Shutterstock

Az első helyet az Abu Dhabiban található Zayed Nemzetközi Repülőtér kapta meg. Ez a repülőtér attól különleges, hogy X alakú, és a négy pont mindegyikét Abu Dhabi tájai ihlették.

Suvarnabhumi rep\u00fcl\u0151t\u00e9r, Bangkok

Suvarnabhumi repülőtér, Bangkok

Fotó: Shutterstock

Két ázsiai repülőtér is bekerült a hat leglenyűgözőbb repülőtér körképébe: a szingapúri Changi repülőtér 2-es terminálja, amelynek bővítése és felvirágoztatása tavaly év végén fejeződött be, valamint a bangkoki Suvarnabhumi repülőtér, amely Thaiföld legforgalmasabb csomópontja.

​Ez a világ hat legszebb repülőtere 2024-ben a Prix Versailles szerint:

Changi rep\u00fcl\u0151t\u00e9r 2. termin\u00e1lja, Szingap\u00far

Changi repülőtér 2. terminálja, Szingapúr

Fotó: Shutterstock

  1. Zayed nemzetközi repülőtér, Abu Dhabi
  2. Felipe Ángeles nemzetközi repülőtér, Zumpango
  3. Changi repülőtér 2. terminálja, Szingapúr
  4. Suvarnabhumi repülőtér, Midfield Satellite 1, Bangkok
  5. Logan nemzetközi repülőtér, E terminál, Boston
  6. Kansas City nemzetközi repülőtér, Kansas City

A közelmúltban hatalmas lépések történtek a légiközlekedési ágazatban, például megjelent a Concorde óta az első szuperszonikus repülőgép, valamint a Londonból Sydneybe irányuló lehetséges közvetlen járat híre is felröppent, amely a világ leghosszabb járata lenne.

Forrás: Time Out

Nyitókép: Shutterstock