Nem mosolyogsz a fotókon? A Google új telefonja kijavítja
A Google egy új, mesterséges intelligenciával működő képszerkesztő funkciót ad ki, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy különböző arckifejezéseket varázsoljanak már meglévő fotókon szereplő emberekre. Ez azt jelenti, hogy visszamenőleg manipulálhatók lesznek a képeken látható arckifejezések.
A Best Take (Legjobb felvétel) nevű funkcióval a Google új Pixel 8 okostelefonja van felszerelve, amely a héten jelent meg, és 699 dollárért (kb. 255 ezer forint) vásárolható meg. Az alkalmazás azonban nem mindig használható, csak a gyors egymásutánban készült, hasonló fotókról készített arcoknál. Vagyis, a Google állítása szerint nem tudja csak úgy kicserélni és generálni bármelyik arcot bármelyik időpontból, és nem is képes a semmiből generálni őket.
Ha például az egyik felvételen valaki pislog, de egy másik képen nyitva vannak a szemei, a Best Take képes kicserélni az arcát arra a felvételre, amin a legjobban néz ki.
Tulajdonképpen az alkalmazás olyan, mint a Photoshop, csak automatizált. A Best Take következményei azonban nyugtalanítóak, már csak abból a szempontból is, hogy nem segít ténylegesen megörökíteni az emlékeket, hanem helyette optimalizálja őket, ráadásul könnyedén manipulálva a képeket.
Google's Best Take Feature in Action.
— Techwiser (@TechWiser) October 5, 2023
It looks unreal 🤯#Pixel8Pro pic.twitter.com/L8yQGXTtMH
Geoffrey A. Fowler, a Washington Postban technológiai rovatának vezetője azt írta a Best Take-ről, hogy lehetővé teszi az AI számára, hogy segítsen egységesíteni az elképzeléseket arról, hogy milyen a boldogság.
A Google azonban mást gondol alkalmazásáról. Mivel a Best Take csak az azonos sorozatban készült fényképekből származó arcokat használja fel, az általa készített képek önmagukban nem hamisak, mondta a Google egyik termékmenedzsere a Washington Postnak.
„Magas szinten a fő cél az, hogy megörökítsük azt a pillanatot, amelyet a felhasználó úgy gondolt, hogy megörökített.”
Amennyire innovatív és sokszor kreatív dolgokat tud létrehozni a mesterséges intelligencia – például segíthet a mellrák diagnosztizálásban a jövőben –, annyira romboló hatással is lehet, jelen esetben például a képek manipulálására. Dezinformáció, félretájékoztatás, rasszista szépségszabványok, ezek mind a lehetséges veszélyforrások közt vannak.
(Futurism)
Nyitókép: Shutterstock