Scarlett Johansson

Ilyen trükkel kapta meg legutóbbi filmszerepét Scarlett Johansson

Scarlett Johansson nemrég egy interjújában elmondta, hogy a meggyőzés szándékával éveken át küldözgette ügynökeinek az új Jurassic Park-filmekről szóló pénzügyi riportokat, mivel nagyon szeretett volna csatlakozni a régóta futó franchise-hoz. Most végre megkapta a lehetőséget a nyáron bemutatásra kerülő új Jurassic World: Újjászületés-filmben.


Nagyon odavoltam az eredeti filmért, és egy évig egy Jurassic Park-sátorban aludtam a húgommal közös hálószobámban. Bármikor, amikor a szaksajtó egy új Jurassic-filmről számolt be, továbbítottam az ügynökeimnek, hogy »Hé, ráérek«

− mondta Johansson a franchise iránti tartós szerelméről.

Amikor Johansson 2020-ban a brit Pinewood stúdióban a Fekete Özvegy című Marvel-filmet forgatta, Chris Pratt és Bryce Dallas Howard a szomszédos hangstúdióban épp a Jurassic World Dominion filmen ügyködtek. A színész akkor odaszólt a csapatnak:

Mutassátok meg a díszleteket! Én is részt akarok venni benne!

Johansson végül találkozott Steven Spielberggel, aki az eredeti Jurassic Park-filmet és annak 1997-es folytatását rendezte. A lehetséges következő projektekről beszélgettek, de Johansson egyértelműen csak a Jurassic-franchise-ra kapta fel a fejét.

Órákat töltöttünk azzal, hogy csevegtünk mindenféléről, és aztán egy ponton, sok-sok órával később, egyszer csak azt mondta: »Kellene beszélnünk a Jurassic-ról is. Jól értesültem, hogy szuperrajongó vagy?« Erre csak annyit mondtam neki: »Ez tényleg igaz, hatalmas rajongó vagyok«

− emlékezett vissza Johansson.

Nem árulta el Spielbergnek, hogy egy egész évig egy Jurassic Park-sátorban aludt, mert nem akarta, hogy azt higgye, valami „furcsa, elborult rajongó”, de ezt most már megbánta.

A Bosszúállók kapcsán rengeteg olyan rajongót ismertem meg, akiket mélyen megérintenek a karakterek és a világ, amelynek én is része vagyok. Mindig csodálatos velük találkozni. Valószínűleg csak el kellett volna mondanom neki őszintén anno

− tette hozzá a színésznő.

Johansson most a Jurassic World: Újjászületés főszereplője, mint Zora Bennet, egy korábbi zsoldos, aki most egy tudóscsoportot vezet egy küldetésen, hogy visszaszerezze a dinoszauruszok vérét, amely a szívbetegség gyógymódjához vezethet. Korábban a ComicBook.com-nak elmondta, hogy 10 évig próbálta magát bejuttatni a dinoszauruszos franchise-ba, még azt is megmondta az ügynökeinek, hogy nem bánná, ha „az első öt percben” meghalna.

A Jurassic World: Újjászületés július 2-án kerül a mozikba a Universal Pictures forgalmazásában.

Forrás: Variety

Nyitókép: Samir Hussein/Getty Images