Ebben a gyönyörű ázsiai országban még télen is 31 fokban sütkérezhetünk
október 13., 2025  ●  Világ  ●   in.hu

Ebben a gyönyörű ázsiai országban még télen is 31 fokban sütkérezhetünk

Miközben Európában lassan beköszönt a hideg és a nappalok egyre rövidülnek, sokan már most azon gondolkodnak, hol tölthetnének el néhány napot kellemes nyári melegben. Most kiderült, melyik úti cél lehet a tökéletes választás azoknak, akik a mínuszok helyett a napsütést választanák – és a pénztárcájukat is kímélnék.

Az Express beszámolója szerint a délkelet-ázsiai Thaiföld vitte el a pálmát, amikor szakértők azt vizsgálták, hol a legolcsóbb nyaralni a téli hónapokban. Az elemzés nemcsak a repülőjegyeket és szállásokat, hanem a rejtett költségeket is figyelembe vette, mint például a helyi közlekedés, a turistaadók vagy az éttermek árai.

A trópusi ország számos desztinációja – köztük Phuket, Krabi, Khao Lak és Koh Samui – szerepelt a legjobb helyek között.

November és február között Thaiföldön nappal 28-31 fokig is felkúszik a hőmérséklet, estére pedig kellemes, 14-20 fokra hűl a levegő. Vagyis ez az időszak tökéletes a tengerparti pihenésre, a városnézésre és az esti utcai piacok felfedezésére is.

Ebben a gyönyörű ázsiai országban még télen is 31 fokban sütkérezhetünk
Fotó: fokke baarssen/Shutterstock

A lista élén Chiang Rai, Thaiföld északi gyöngyszeme végzett, ahol a látványos vízesések és hegyvidéki kilátópontok mellett az árak is barátságosak: egy vacsora mindössze nagyjából 2500 forintba kerül átszámítva, míg ugyanez Tenerifén akár 6000 forint is lehet. Az Airalo által készített rangsorban Chiang Rai 68,9 pontot ért el a 100-ból. A második helyen Chiang Mai, az ország kulturális központja szerepel, míg Bangkok, a nyüzsgő főváros zárja a dobogót. Mindez azt jelenti, hogy Thaiföld nemcsak egzotikus élményt, hanem elérhető luxust is kínál – ott, ahol még télen is nyári meleg és pálmafás naplemente vár.

Nyitókép: Day2505/Shutterstock

A legfontosabb hírekért iratkozz fel hírlevelünkre!