Így ünnepelte éppen apák napján 44. születés napját Vilmos herceg
június 22., 2026  ●  Világ  ●   in.hu

Így ünnepelte éppen apák napján 44. születés napját Vilmos herceg

Különleges családi fotóval ünnepelte a brit királyi család Vilmos herceg 44. születésnapját, amely idén egybeesett az apák napjával. 

A képen, amely a múlt hétvégi Trooping the Colour ünnepséget követően készült a Kensington-palota kertjében, Vilmos herceg lányával, Sarolta hercegnővel látható.

Boldog születésnapot és apák napját a világ legjobb papájának! Nagyon szeretünk téged

– olvasható a kép melletti szövegben, amelyet Katalin hercegné és három gyermekük írt alá. III. Károly király is csatlakozott a születésnapi jókívánságokhoz a királyi család hivatalos Instagram-fiókján keresztül, egy olyan fotóval, amelyen ketten mosolyogva pózolnak a tavalyi, brazíliai Earthshot Prize gálán. 

A Buckingham-palota egy olyan fotót is közzétett, amelyen a fiatal Károly látható apja, a néhai Fülöp herceg mellett, a Brit Királyi Légierő (RAF) díszegyenruhájában. 

Minden apát ünneplünk, és azokra gondolunk, akik ma szeretnének az apjukkal lenni

– áll a bejegyzésben.

Születésnapi hetén Vilmos herceg felesége 2023 óta először csatlakozott hozzá a Royal Ascot-on. Katalin 2024 elején diagnosztizált rákbetegsége és az azt követő sikeres kemoterápiás kezelés óta nem vett részt az éves lóverseny-rendezvényen. A meleg hangvételű családi üzenetek Harry herceg és Meghan Markle az Egyesült Királyságba tett látogatása előtt érkeztek, akik várhatóan magukkal hozzák két gyermeküket, a hét éves Archie-t és az öt éves Lilibetet is.

Meghan Markle az apák napját azzal ünnepelte, hogy megosztott egy képet, amelyen Archie és Lilibet átölelik Harryt, akinek legutóbbi incidenséről Spike Lee-vel itt írtunk.

Nagyon szerencsések, hogy te vagy az apukájuk. Mindannyian azok vagyunk

– írta a fotóhoz.

A BBC News értesülései szerint Harrynek és Meghannek felajánlottak egy királyi rezidenciát szállásként a jövő hónapban tartózkodásuk idejére, ami újabb jele a jelenleg az Egyesült Államokban élő pár és a monarchia közötti kapcsolatok enyhülésének. A király utoljára 2022-ben, a néhai II. Erzsébet királynő platina jubileumi ünnepségei alkalmával látta unokáit, így az utazás lehetőséget nyújthat egy személyes találkozóra, bár egyelőre nem tudni, hogy sor kerül-e ilyenre.

Nyitókép: Vilmos walesi herceg és Katalin walesi hercegné/Samir Hussein/WireImage

A legfontosabb hírekért iratkozz fel hírlevelünkre!