Arcbőr jéggel való kezelése

A bőr jegelése az új trend, ami rengeteg előnnyel jár

Arcbőrünk védelmére rengeteg krém és módszer létezik, de ennél a mostanában felkapott trendnél aligha van naturálisabb megoldás. A skin icing, avagy a bőr jegelése a jégterápia egy olyan formája, amelyet otthon is könnyedén elvégezhetünk.


A hideg hőmérsékletet alkalmazó kezelésekhez, azaz a krioterápiához és a zsírsejteket lebontó CoolSculptinghoz hasonlóan a bőr jegelése is a jég erejét használja fel a vérkeringés fokozására, a bőrpír javítására és a pattanások kezelésére.

A bőr jegelése, más néven hidegterápia vagy jeges arcápolás, a jég vagy hideg borogatás gyengéd alkalmazása a bőrre. Ennek a technikának az a célja, hogy javítsa a bőr megjelenését a vérkeringés javítása, a gyulladás csökkentése és az egészséges arcszín elősegítése révén

– fejtette ki röviden Dr. Glyn Estebanez, díjnyertes sebész a Glamournak. Azonban az esztétikai szakember több, más kérdésre is választ adott.

​Milyen előnyei vannak a bőr jegelésének?

A hideg hőmérséklet összehúzza az ereket, és amikor a bőr jégnek van kitéve, a véráramlás pillanatnyilag csökken. Amikor a bőr a jegelés után felmelegszik, az erek kitágulnak, elősegítve a jobb keringést és a bőrbe juttatva az alapvető tápanyagokat. A puffadás és a gyulladás csökkenésére is számíthatunk, mivel a jegelés segít összehúzni az ereket és csökkenti a gyulladást, ami hatékonyan csökkentheti a szem alatti táskákat és a duzzanatot. Ez különösen hasznos egy álmatlan éjszaka után vagy a reggeli puffadás ellensúlyozására

– véli a szakértő.

Ezt is nézd meg! A hideg zuhany segíthet a pattanásokon?

J\u00e9gkock\u00e1k

Fotó: Shutterstock

A bőr jegelése a javított vérkeringés mellett az irritált bőrt is megnyugtatja. A hidegterápia emellett a megkérdezett sebész szerint:

enyhíti a bőrpírt és a kellemetlen érzést, valamint átmenetileg összehúzhatja és minimalizálhatja a pórusok megjelenését, simább bőrfelszínt eredményezve. A jég alkalmazása a bőrápolási rutin előtt segíthet a termékek hatékonyabb behatolásában, így azok előnyeit is maximalizálhatja.

Hogyan kell felkészülnünk a bőr jegelésére?

Egy gyengéd tisztítószerrel távolítsuk el az arcról a sminket, a szennyeződéseket és az olajat. Használhatunk jégkockákat, jégcsomagokat vagy speciálisan erre a célra kialakított jéggömböket. A jeget tekerje vékony ruhába vagy műanyag fóliába, hogy elkerülje a bőrrel való közvetlen érintkezést. Körkörös mozdulatokkal finoman masszírozzuk végig az arc különböző területeit. Egyszerre csak egy területre összpontosítsunk. A túlzott hideghatás elkerülése érdekében korlátozzuk az egyes jegeléseket körülbelül 5-10 percre, és a jegelés után folytassuk a szokásos bőrápolási rutinunkat.

– javasolja Dr. Glyn Estebanez.

Ez is érdekes lehet számodra: Hőmérő téli hidegben A hideg lenne a megoldás az anyagcsere-betegségekre? Ezt vizsgálja egy új kutatás

​Mire számíthatunk a bőr jegelése után, illetve lehetnek-e mellékhatások?

Erre az alábbi folyamatot vázolta le elénk a szakértő:

a bőr jegesítése után felfrissült és felébredt megjelenést vehet észre, a puffadtságnak és a bőrpírnak láthatóan csökkennie kell. Bőrünk feszesebb és simább érzetű lesz a minimalizált pórusok miatt. Egyeseknél előfordulhat bőrpír vagy irritáció, a jegelés után egy enyhe rózsaszínes árnyalat normális, de rövid időn belül elmúlik. Ha a jeget megfelelő szigetelés nélkül közvetlenül a bőrre helyezzük, az hideg égési sérülésekhez vezethet. A jeget mindig egy ruhán vagy műanyag fólián keresztül használjuk!

A szakember szerint figyeljünk bőrünk reakcióira, és a jegelés gyakoriságát az egyéni igényeinkhez igazítsuk. Bármilyen aggály esetén pedig mindenképp érdemes konzultálni egy bőrápolási szakemberrel!

Nyitókép: Shutterstock