Utasváró a reptéren.

Az ilyen típusú táskák könnyen megkeseríthetik a nyaralásodat

Akármennyire is meglepő, az elmúlt időszakban egyre elterjedtebbé váltak az okostáskák, azonban nagyon vigyázni kell velük, ugyanis több légitársaság is tiltólistára az ilyen típusú poggyászokat.


Elérkezett az okostáskák forradalma, de mielőtt a szóban forgó eszközök problémáiról beszélnénk, érdemes tisztázni, mire is jó ez a holmi.

A Hamu és Gyémánt cikke szerint az okostáskák beépített elektronikával rendelkeznek, ezáltal pedig lehetőség nyílik a telefonok vagy tabletek töltésére, a Bluetooth-on keresztüli csatlakozásra, de akár wi-fi hotspotként is használhatjuk ezeket az eszközöket.

Ez is érdekelhet: Ezért ne posztolj soha utazás közben a légiutas-kísérő szerint

Az olyan légitársaságoknak, mint az easyJet, a Ryanair vagy a British Airways pedig pont ezzel van problémájuk, pontosabban a táskákban elhelyezett lítiumot tartalmazó akkumulátorokat nem szívlelik túlságosan.

A Magyarországon is népszerű Ryanair például arra kötelezi az ilyen eszközzel rendelkező utasait, hogy a lítiumot tartalmazó akkumulátort ki kell venniük a táskából (és maguknál is kell tartani), mielőtt azt az utastérben található csomagtárolókba helyeznék azt.

Emellett az okostáskát csomagtéri poggyászként is fel lehet adni a repülőgépre, de az ír cég ebben az esetben is megköveteli, hogy az utazók tartsák maguknál az akkumulátort.

A már korábban említett többi vállalat is hasonló szabályokat vezetett be, de amennyiben ilyen táskával szeretnél utazni, mindig ellenőrizd az eszközre vonatkozó szabályokat, ugyanis egy kisebb figyelmetlenség komoly következményekkel járhat.