
Ezért nem vett részt II. Erzsébet Károly és Kamilla esküvőjén
Károly herceg és Kamilla Parker Bowles 2005. április 9-én házasodtak össze, egy hosszú és sokszor vitákat kiváltó kapcsolat után. Az esküvő meglehetősen szűk körű volt: mindössze 28 vendég vett részt rajta, köztük Vilmos és Harry herceg, Kamilla gyermekei, valamint Károly testvérei is. A család egyik legfontosabb tagja azonban hiányzott: II. Erzsébet királynő nem jelent meg az eseményen, ahogy Fülöp herceg sem.
A szertartást a windsori Guildhall épületében tartották, nem pedig templomban. Ennek oka az volt, hogy mindkét fél korábban már házas volt, így polgári esküvőre került sor. Ez a körülmény magyarázza II. Erzsébet királynő távolmaradását is.

Mint ismert, II. Erzsébet az anglikán egyház világi vezetője volt, és ebben a szerepében nem tartotta megfelelőnek, hogy jelen legyen egy elvált felek közötti polgári házasságkötésen.
Ez azonban nem jelentette azt, hogy ellenezte volna a kapcsolatot. A királynő és Fülöp herceg részt vettek az ezt követő egyházi áldáson a Szent György-kápolnában, és fogadást is adtak az ifjú pár tiszteletére.
II. Erzsébet később nyilvánosan is kifejezte támogatását. Jubileumi beszédében arról beszélt, hogy bízik benne: amikor eljön az idő, Károly király és a királyné ugyanazt a támogatást kapják majd, mint ő, és azt is egyértelművé tette, hogy szeretné, ha Kamillát királynéként ismernék el.

