Kutyáját ölében tartó nő

Így állapítsd meg, kit szeret a kutyád a legjobban a családban

Természetes, hogy abban reménykedünk, hogy mi vagyunk a kutyánk kedvence. Ez felveti a kérdést: van-e a kutyáknak kedvenc emberük, és hogy mi vagyunk-e azok?

Sok kutyának „abszolút” van kedvenc embere Page Mader amerikai állatorvos szerint. Ez a kedvenc személy általában az a családtag, aki a leggyakrabban kielégíti a kutyák fizikai és érzelmi szükségleteit.

„A kutya kedvenc embere általában a gondozó. Nemcsak a mindennapi gondoskodást biztosítja, hanem szeretetet is ad nekik, és jó érzéssel tölti el őket, valamint gazdagítja a kötődésüket azzal, hogy magabiztosabbá teszi őket”.

A kutyák egyéniségek, így nem mindegyiknél alakul ki kedvenc személy. Ezzel szemben egyes hűséges kutyafajták hajlamosabbak kifejezetten egy személyhez kötődni, néha mások kizárásával. Mader ezért fogadott örökbe egy Grace nevű Afrikai oroszlánkutya keveréket, amely híres a hűségéről.

Egy Hachiko nevű japán akita híresen annyira kötődött kedvenc emberéhez, hogy gazdája halála után is minden este a vasútállomáson várta, hogy a férfi hazatérjen a munkából. Hűsége megérintette Japán egész nemzetét, szobrot állítottak neki a vasútállomás előtt, és ez ihlette a Hacsi, a leghűségesebb barát című Richard Gere-filmet is.

További kutyafajták, amelyek hajlamosak erősen kötődni egy kedvenc emberükhöz:

  • Csivava
  • Beagle
  • Tacskó
  • Német juhászkutya
  • Dobermann
N\u0151 \u00e9s kuty\u00e1ja a szabadban

Fotó: Unsplash

A személyiség és a temperamentum is szerepet játszhat. Például egy félénk, félős kutya a háztartás legnyugodtabb tagjához vonzódhat, míg egy magabiztos, energikus kutya a család extrovertált kocogó tagját preferálhatja.

De honnan tudhatjuk, hogy a kutyánk minket szeret-e a legjobban?

Az alábbi jelek jó kiindulópontot jelentenek:

  • Tiszteletben tart:

Ha a kutyánk figyel a jelzéseinkre, például odafut hozzánk, amikor azt mondjuk, hogy „Gyere!”, vagy leül, amikor megkérjük, akkor Mader szerint ez annak a jele, hogy a kutyus szeret minket.

„A legtöbb kutya emberkedvelő, így a legtöbbjük a kedvenc emberüknek akar megfelelni azzal, hogy azt csinálja, amit a gazdája akar.”
  • A farka elárulja: A kutyák sokat kommunikálnak a farkukkal. Bár a csóváló farok nem mindig jelenti azt, hogy a kutya boldog, ha a teljes testét csóválja, amikor hazaérünk, azt jelenti, hogy örül, hogy lát minket.
  • A közelünkben akar lenni: Az egyik ok, amiért a kutyánk mindenhová követ minket, hogy erősen kötődik hozzánk, mert. A ragaszkodó kutyák azonban néha túlságosan is kötődnek kedvenc emberükhöz, és szeparációs szorongás alakul ki bennük, figyelmeztet Dr. Mader. Ez az állapot ugatáshoz és destruktív viselkedéshez vezethet, például a bútorok szétrágásához.
„Ha egyáltalán nem akarják, hogy a gazdi eltűnjön a szemük elől, akkor szeparációs szorongásuk lehet. Ez egy vékony határvonal.”
  • A szemünkbe néz: Vannak olyan kutyás arckifejezések, amelyek a szeretet látszatát keltik, és van a lágyan a szemünkbe bámulás, amellyel a kutya közvetlenül mutatja ki szeretetét kedvenc embere iránt.