egy avokádó félbevágva, mögötte még kettő egész

Így biztos, hogy nem barnul be a félbevágott avokádó

Először is, tisztázzuk: semmi baj nincs a barna avokádóval. De ha mégis elkerülnéd, mutatjuk a varázstrükköt!


A foltokban megbarnult avokádó egyszerűen oxidálódott; a levegő oxigénje hatására a házi készítésű guacamoléban lévő enzim zöldből barnává változik. Ettől még nyugodtan fogyasztható, de legyünk őszinték − nem a legkellemesebb ránézni.

Ki akar barna guacamolét enni, igaz? És mégis, előfordul, hogy amikor felvágunk egy avokádót, nem szeretnénk egyből az egészet felhasználni. Mit tehetsz, hogy a másik fele ne barnuljon meg a hűtőben? A megoldás egyszerű: fogj egy citromot!

A következőt kell tenned:

Facsard ki egy fél citromot egy kis tálba, vagy önts helyette citromlevet egy üvegből egy tálba. Egy pasztakefével ecseteld be az avokádó belsejének zöld húsát a citromlével. Ezután az egész felét (még a héjában!) szorosan takard le fóliával, és tedd vissza a hűtőbe.

Így az avokádó érettségi fokától függően egy és három nap között zöld marad, mielőtt oxidálódni kezd. A citrom savas leve lelassítja az oxidációs folyamatot azáltal, hogy csökkenti az avokádó pH-szintjét és csökkenti az enzimaktivitást.

barnul\u00f3 avok\u00e1d\u00f3

Fotó: Unsplash

Egy másik trükk, amit érdemes észben tartani, hogy az avokádó magját hagyd benne. Amikor félbevágod az avokádót, használd azt a felét, amelyiken nincs mag, a másikat pedig csomagold be. A mag megvédi a körülötte lévő avokádót, mert nincs kitéve az oxigénnek. Ezért kell szorosan becsomagolni az avokádót; minél kevesebb oxigénnek van kitéve, annál tovább marad zöld.

​Mit kezdjünk az avokádó másik felével?

Bár a guacamole mindig nagyszerű válasz, az avokádót számos más receptben is felhasználhatod, például készíthetsz fűszeres sajtos avokádós laposkenyeret, avokádós kukoricasalátát, sült avokádós bánh mì szendvicset vagy akár avokádós tortát is.

Forrás: The Kitchn

Nyitókép: Unsplash