A közösségi média divatos diétái inkább megbetegítenek minket
A táplálkozás állandó vitatéma a közösségi médiában. Az influenszerek folyamatosan osztják a szponzorált tartalmakat, új táplálékkiegészítőket, diétát vagy edzésprogramot reklámoznak. De hogy tudunk kiigazodni ebben az útvesztőben? Ehhez adunk pár tanácsot a Healthline cikkének segítségével.
Táplálkozási „tanácsok"
Az új étrend-kiegészítőktől és diétáktól kezdve a tisztítókúrákon, recepteken, edzésprogramokon és „mit eszem egy nap" videókon át minden eddiginél nagyobb hangsúlyt kapnak az ételek, az egészség és a táplálkozás –a hírességek, influenszerek azonban legtöbbször nem táplálkozási tanácsadók vagy egészségügyi szakemberek.
Kockázatok és veszélyek
Bár egyes posztok ártatlannak tűnnek, a közösségi médiában felbukkanó divatos diétáknak és étrend-kiegészítőknek komoly következményei lehetnek. Gyakran reklámoznak például „méregtelenítő teákat", amelyekről azt állítják, hogy segítenek az anyagcserében, a zsírégetésben és a méregtelenítésben, pedig akár súlyos egészségügyi következményeik is lehetnek.
A táplálékkiegészítők mellett a korlátozó divatdiétákat és tisztítókúrákat is erősen népszerűsítik a közösségi médiában. Ezek nemcsak a hiányos táplálkozás és más egészségügyi problémák kockázatát növelik, hanem negatívan befolyásolhatják a mentális egészséget is.
Fotó: Shutterstock
Számos népszerű tartalomkészítő népszerűsít extrém edzésprogramokat, szélsőséges diétákat a gyors fogyás érdekében. Kim Kardashian például nemrég azzal került a címlapokra, hogy rövid idő alatt jelentősen lefogyott, hogy beleférjen Marilyn Monroe ruhájába, ezzel veszélyes üzenetet közvetítve emberek millióinak.
Viszont van néhány jó tipp, amit érdemes szem előtt tartani, hogy megkülönböztessük a jó és rossz tanácsokat.
Ellenőrizd az adatok hitelességét
Legjobb, ha a táplálkozási tanácsokat egyenesen képzett, tapasztalt szakemberektől szerezzük be. A dietetikusok és az orvosok mellett a minősített személyi edzők a testmozgás kapcsán szolgálhatnak hiteles információkkal.
Kerüld a szponzorált tartalmakat
A szponzorációt ezeknél a tartalmaknál kötelező feltüntetni. Ha kipróbálnál egy hirdetett terméket, nézz utána a valódi vásárlói vagy szakemberi véleményeknek.
Óvakodj a valótlan állításoktól, kerüld a gyorsító, korlátozó diétákat
alma és mérőszalag
Fotó: Shutterstock
Túl szép, hogy igaz legyen? Mert nem is az. A gyors, nagy mennyiségű fogyást ígérő diétákat, tablettákat, módszereket érdemes elkerülni, mert általában egészségkárosító hatással bírnak.
A legfontosabb, hogy alaposan válogassuk meg, honnan szerezzük az információt.
Bár mindez elsőre riasztónak tűnhet, azért érdemes észben tartani, hogy nem minden interneten található információ káros: a jó források pontos, bizonyítékokon alapuló tanácsokat adnak.
- Diétás okoseszköz az anyagcserénket elemezve segít fogyni - IN ›
- A ketogén diéta 2022 legegészségtelenebb étrendje - IN ›
- 4 finomság, amiből bármennyit eszel, nem lesz belőle hízás - Vince ›
- Más okból kezdünk fogyókúrázni, mint korábban - IN ›
- Met-gála: ennyit fogyott Kim Kardashian Marilyn Monroe ruhájához ... ›
- Egy ígéretes kísérleti gyógyszer rekordfogyást eredményezett - IN ›