Nedves haján végigsimító nő hátulról

Mire jó a hajtonik és hogyan kell használni?

Céltól függetlenül, a legtöbbünknek jót tesz egy kis extra volumen, jobban meghatározott textúra és egészséges fény, amely csillogóvá teszi a hajat.


A hajtonikra úgy érdemes gondolni, mint egy könnyebb, sokoldalúbb leave-in kezelésre, amely segít a fejbőr hidratálásában, a volumen növelésében és a haj fényének fokozásában.

A hajtonik hasonlóan működik, mint a bőrápolásban. Mindkettő könnyű folyadék, amelyet a haj tényleges formázása előtti előkészítő lépésként használunk. Ahogy a bőr tonernek, a hajtoniknak is számos előnye van, attól függően, hogy mi a célunk. Ennek eredményeképpen a tonikok formulái és felhasználási módjai meglehetősen széles skálán mozoghatnak.

Mind a fejbőrre, mind magára a hajra jótékony hatással vannak, többek között segítenek kiegyensúlyozni a fejbőrt és serkentik a vérkeringést, miközben megszabadítanak a gubancolódástól, fényt adnak a hajnak, csökkentik a szöszösödést és a töredezést, valamint növelik a volument és a textúrát.

Nem minden tonik rendelkezik a fent említett összes előnnyel. Ahogyan a különböző arctonikok is különböző specifikus problémákat céloznak meg – hidratálnak, segítenek kiegyenlíteni a pH-t, hámlasztanak, nyugtatnak –, úgy a hajtonikoknak is különböző haj- és fejbőrre való előnyük van. A lényeg az, hogy megtaláljuk a saját igényeinknek megfelelő tonikot.

Hajproblémák kezelése

Általános szabályként elmondható, hogy a tonikok leginkább a száraz fejbőrűek és hajúak, valamint a kusza hajvégek esetében működnek. A különböző hajtípusokra és problémákra azonban különböző tonikok léteznek, és a legjobb eredmény eléréséhez kulcsfontosságú, hogy megtaláljuk a saját, egyedi igényeinknek megfelelő formulát.

Száraz fejbőr esetén olyan tonikot válasszunk, amely inkább ennek a célterületnek a megnyugtatására és helyreállítására összpontosít. A zsírosabb fejbőrűen kihagyhatják a tonikot, és inkább hajvég ápolónak használhatják azt.

A haj tonikok különösen nagyszerűek a vékonyabb hajúak számára, mivel segítenek megerősíteni az egyes szálakat, miközben volument és textúrát adnak nekik. Aki viszont vastagabb, gubancolódásra hajlamos hajjal rendelkezik, annak érdemes hidratálóbb tonikot választania, amely segít puhítani és kibontani a haját. Egyes tonikok még úgy is működnek, mint a leave-in kezelések, egyszerűen táplálják a fénytelen hajat, és inkább belső, mint külső előnyöket nyújtanak.

Használat

A haj megmosása és kondicionálása után törölközővel szárítsuk meg a hajunkat kicsit, majd fújjuk a tonikot a fejbőrtől a hajvégekig – a zsíros fejbőrűek kihagyhatják a fejbőr régióját. Ezután egy nedves kefével vagy széles fogú fésűvel fésüljük ki a hajunkat a hajvégektől kezdve a fejbőr felé haladva, majd a szokásos módon formázzuk azt.

(Byrdie)

Nyitókép: Shutterstock