Anya a lányával és kutyájukkal a szabadban

A jó felnőttkori mentális egészség klasszikus gyermekkori jele

Az így nevelt gyerekek felnőttként általában boldogabbak lesznek.

Azok az emberek, akik gyermekkorukban többet voltak a természetben, felnőttként jobb mentális egészségnek örvendenek, derül ki egy kutatásból.

A hátsó udvaron való játék, a túrázás és a természetben való tartózkodás gyermekkorban összefügg a későbbi depresszió és szorongás csökkenésével.

A természeti környezet megtapasztalása felnőve segít az embereknek megérteni annak előnyeit.

A tanulmány szerint azok, akik gyermekkorukban nem találkoztak a természettel, felnőttként kevésbé tudják értékelni annak előnyeit – a természetben való tartózkodás összefüggésbe hozható a jobb mentális és fizikai egészséggel.

Az európaiak 73 százaléka olyan városi területeken él, ahol kevés zöldterülethez jutnak hozzá. Mivel a népesség világszerte tovább urbanizálódik, valószínűleg egyre kevesebb lesz azoknak az embereknek a száma, akik könnyen ki tudnak jutni a természetbe.

A tanulmányban 3585, minden korosztályból származó ember vett részt négy európai városban, akiket arról kérdeztek, hogy gyermekkorukban milyen gyakran voltak kint a természetben, akár célzottan, például túrázva, akár csak az udvaron játszva.

Azok, akik gyermekkorukban nem élvezték a természetet, úgy tűnik, nem értették meg annak előnyeit, mondta Myriam Preuss, a tanulmány első szerzője.

„Általánosságban elmondható, hogy azok a résztvevők, akik gyermekkorukban kevésbé voltak kitéve a természetnek, kisebb jelentőséget tulajdonítottak a természetes környezetnek.”

A fő eredmény szerint a gyermekkorban többet a természetben töltött idő összefüggött a jobb mentális egészséggel felnőttként.

(PsyBlog)

Nyitókép: Shutterstock