Egymásnak hátat fordító lányok

5 jel, hogy toxikus a kapcsolatod a testvéreddel

Bár alapvetően jó dolog, ha valakinek van testvére, de tudjuk, hogy a helyzet nem ilyen könnyű. A rokonság még nem jelenti a felhőtlen kapcsolatot, és sajnos van úgy, hogy pont egy családtag viselkedése káros. Az alábbi öt jel arra utalhat, hogy mérgező a testvérünk.

1. Neki kell, hogy igaza legyen

Mindenről megvan a véleménye, rosszat gondol a céljainkról, a barátainkról vagy a partnereinkről és nagyjából minden másról is. Ha már kifejeztük, hogy elégedettek vagyunk az életünkkel és az emberi viszonyainkkal, de ő még mindig nem akarja ezt elfogadni, intő jel lehet.

Phebe Brako-Owusu, amerikai pár- és családterapeuta azt tanácsolja, hogy minimalizáljuk a velünk kapcsolatos dolgok megosztását a testvérünkkel, ha tudjuk, hogy nem tud támogatni. Egyértelmű határokat is felállíthatunk, hogy mire van szükségünk, mit szeretnénk kapni egy beszélgetéstől.

2. Manipulatív

Amikor felteszünk valakinek egy kérdést, általában nincsenek hátsó szándékaink, azonban egy mérgező személy lehet, hogy csapdát állít, manipulatív, passzív-agresszív, erőszakos. A céljuk, hogy rávegyék az embereket arra, amit ők akarnak. Minden róluk szól. Másokat használnak fel arra, hogy elérjék, bármi is legyen a céljuk. Ez a kapcsolat nem az egyenlőségről szól.

Emlékeztessük magunkat, hogy a manipuláció nem rólunk, hanem róluk szól. Brako-Owusu szerint ha észreveszünk egy manipulatív mintát, hasznos, ha kedves módon rámutatunk, és elmondjuk, milyen hatással van ránk, ha ilyen helyzetekbe kerülünk.

3. Nem tartja tiszteletben a határokat

Bejelentés nélkül megjelenik nálunk, és azt várja, hogy maradhasson, bármilyen tervünk is van aznapra. Mivel szeretjük őt, engedünk neki, de még azután is, hogy megkértük, ne ugorjon be telefonhívás nélkül, ő továbbra is így tesz.

Legyünk világosak a határainkkal, és a következményekkel, ha nem tartja be őket, tanácsolja Brako-Owusu.

„Mondja például, hogy 'Szeretném, ha szólnál, mielőtt átjössz hozzám. Ha nem szólsz, nem nyitok ajtót, és át kell ütemeznünk a látogatásodat'. Néha nem elég csak annyit mondani, hogy 'Kérlek, ne gyere át bejelentés nélkül'” .

4. Ragaszkodik az áldozat szerepéhez

Nagy különbség van a csalódottság kifejezése és aközött, hogy mérgező környezetet teremtünk azzal, hogy mindenki mást hibáztatunk az érzéseinkért. Ha a testvérünk egy hétig nem hajlandó beszélni velünk, mert nemet mondtunk egy programra vagy más dolgunk van, mérgező területre kerültünk.

Szánjunk egy percet arra, hogy leírjuk, hogyan használja a családunk a bűntudatot és a szégyent a szükségleteik kielégítésére. Ennek tudatosítása kulcsfontosságú. Ez nem egészséges családi dinamika, de az is lehet, hogy nem tudjuk megváltoztatni a családtagokat. Ha valamilyen nyomást gyakorolnak arra, hogy részt vegyünk egy eseményen például, legyen egy előre megtervezett válaszunk, és ragaszkodjunk hozzá:

„Ez a legjobb nekem most. Már vannak terveim X-re, ha lesz időm, akkor beugrom. Utálom, hogy ezúttal kihagyom, de már [megvan a tervem].”

5. Minden a versenyről szól

Valahányszor felhívjuk, hogy beszéljünk vele egy munkahelyi előléptetésről vagy a gyerekünk szobatisztaságával kapcsolatos előrelépésről, ő elkerülhetetlenül úgy tereli a beszélgetést, hogy a fényes karrierjéről vagy a szülői győzelmeiről szóljon. Minden egészséges kapcsolatnak kétirányúnak kell lennie, és ha a testvérünk képtelen megünnepelni a mi sikereinket, akár kicsik, akár nagyok, elég intő jel.

Ennek kezeléseképpen beszélgessünk, ha úgy gondoljuk, hogy a testvérünk nyitott lenne rá. Mondjuk el neki, hogy a támogatása fontos számunkra és nem szeretnénk azt érezni, mintha versenyeznénk.

(PureWow)

Nyitókép: Shutterstock