Pórustisztító tapaszt az orrára helyező nő

Ezeket a bőrápolási termékeket a szakértő soha nem venné meg

Négy olyan bőrápolási eszközt mutatunk, amit a Marie Claire UK szépségszakértője nem ajánl megvásárolni.

1. Vákuumos pórustisztító

Bár a mitesszerre hajlamos bőrűeknek vonzó lehet egy ilyen eszköz, de ezek otthoni használata nagyobb kárt okoz, mint hasznot. Klinikai környezetben más a helyzet, ha egy szakavatott kozmetikus vagy orvos használja, de így nem érdemes költeni rájuk.

Az otthoni pórusporszívókkal óvatosan kell bánni, mivel jelentős bőrgyógyászati károkat okozhatnak Dr. Maham Khan, a londoni Cadogan Clinic bőrgyógyász szakorvosa szerint is.

„Az elsődleges aggodalmak közé tartozik: ezen eszközök szívóereje jelentős irritációt és gyulladást okoz, különösen az érzékeny vagy reaktív bőrrel rendelkező egyéneknél, valamint a túlzott használat vagy a túlzott szívás, amely véraláfutásokhoz és a felszíni erek megrepedéséhez vezet.”

Emellett egy ilyen eszköz a pattanásokon is ronthat, mivel az intenzív szívás megzavarhatja a bőr természetes gátját, gyulladást okozhat, potenciálisan súlyosbítva a pattanásokat vagy más bőrbetegségeket. A pórusporszívók a tisztaság hamis érzetét is kelthetik, mivel csak a felszíni szennyeződéseket távolítják el, és nem foglalkoznak a mélyebb eltömődésekkel vagy a bőr mögöttes problémáival.

Sokkal jobban járunk, ha vákuumos pórustisztító helyett inkább pórusösszehúzó szalicilsavas termékeket használunk. Ha a zsírosodás miatt eltömődött pórusokkal küzdünk, egy jó agyagmaszk ugyanolyan hatékony lesz a felhalmozódás elhárításában.

2. Arc feszesítő tapasz

Nem hosszú távú lifting megoldás, bármennyire is azt reméljük. Bár a kockázatai közel sem olyan súlyosak, mint a listán szereplő többi eszközé, mégis számtalan oka van annak, miért nem jó ötlet a használata. Ha van is hatékonysága, nagyon rövid ideig tart és nem kezeli a ráncok alapvető okait, például a csökkent kollagénszintet és a bőr rugalmasságát.

Emellett bőrproblémákhoz is vezethet, például bőrirritációt idézhet elő, ami bőrpírhoz és allergiás reakciókhoz vezethet. A nem megfelelő eltávolítás bőrkárosodást okozhat, fokozva az érzékenységet, a gyakori használat pedig veszélyeztetheti a bőrgátat, ami sérülékenyebbé teszi a környezeti ártalmakkal szemben, és potenciálisan bőrgyulladáshoz vezethet.

Fektessünk be helyette egy mikroáramú készülékbe, amely serkenti a bőr kollagén- és elasztintermelését, simább, feszesebb arcbőrt eredményezve.

3. Dermaroller

A nem megfelelő higiéniai környezet miatt fennáll a fertőzésveszély kockázata, az eszköz baktériumokat juttathat a bőrbe, ami fertőzésekhez és esetleges szövődményekhez vezethet. Emellett a túlzott használata hegesedéshez és hiperpigmentációhoz vezethet, különösen a sötétebb bőrtónusúaknál, és károsíthatja a bőrgátat is.

Allergiás reakciók is felléphetnek, ha a kezelés után durva bőrápolási termékeket használunk, sőt, az aggresszív használat kisebb vérzést vagy véraláfutást okozhat. A már meglévő bőrbetegségek, például az ekcéma, a pikkelysömör vagy az aktív pattanások súlyosbodhatnak, a fájdalom és a kellemetlen érzés pedig gyakori mellékhatás. Az ilyen típusú kezeléseket mindig bízzuk szakemberre.

4. Tisztító kefék

A tisztítókefék túlságosan csiszoló hatásúak lehetnek, különösen az érzékeny vagy pattanásokra hajlamos bőrűek számára. A súroló hatás mikromaradványokat okozhat, ami irritációhoz, bőrpírhoz és gyulladáshoz vezethet, megzavarva a bőr természetes barrierjét és súlyosbítva a meglévő bőrbetegségeket, potenciálisan kiütéseket okozva.

Helyette inkább masszírozzuk be a kezünkkel a tisztítószert, és távolítsuk el egy nedves muszlinkendővel.

Nyitókép: Shutterstock