Meditáló nő

Stresszkezelő appok, amik valós segítséget nyújtanak

Az alábbi 5 stresszkezelő app tényleg működőképes.


A Mental Health Foundation egyik széles körű, 2018-as tanulmánya – az Egyesült Királyságban a stresszel kapcsolatos legnagyobb ismert tanulmány – megállapította, hogy az emberek 74%-a gyakran érzi magát annyira stresszesnek, hogy túlterheltnek érzi magát, vagy képtelen megbirkózni vele.

Ez sok, de nem csoda a megélhetési válság és az orosz-ukrán háború mellett, nem is beszélve az elmúlt három évet felforgató világjárványról.

Bár tudhatjuk, hogy szükségünk van a destresszre, az apró változtatások elvégzése vagy az ehhez szükséges trükkök kidolgozása túlterhelőnek tűnhet, különösen, ha elfoglaltak vagyunk. Itt jön a képbe a legjobb stresszoldalakat tartalmazó összeállításunk, amely azt ígéri, hogy bármikor és bárhol segít a kikapcsolódásban.

1. Headspace

Mi ez? A Headspace-t széles körben az egyik legátfogóbb relaxációs alkalmazásnak tartják a piacon, melyet meditációs alkalmazásként forgalmaznak a tudatosság és a koncentráció javítására, miközben csökkenti a stressz-szintet. Az ingyenes verzió nyugtató meditációkat kínál a foglalkozások mellett, amelyek megtanítanak a légzésre, a gyakori stresszorok és a mindennapi gondok kezelésére.

Költségek: Ingyenes egy bizonyos, nagy mennyiségű hozzáférésig, de ha korlátlan, élethosszig tartó hozzáférésre szeretnénk feliratkozni, az havi 8,99 fontba kerül. Elérhető: Apple és Android.

2. Happify

A Happify egy olyan alkalmazás, amely, ígérete szerint a személyes boldogságedzőnk lesz, egy könyvtárnyi stresszoldó játék, motivációs cikkek, idézetek és pszichológiai trénerek hangsávjain keresztül.

Az alkalmazás egy rövid kérdőív kitöltését kéri, amely feltárja az érzelmi állapotunkat, mielőtt az aktuális hangulatunknak megfelelő zeneszámokat vagy játékokat javasolna. A szakértői stresszkezelési tippektől a testpozitív lejátszási listákig minden megtalálható, amelyek átélhetőek és könnyen hallgathatóak. Van egy napi Happify rész is, amely pozitív, aktuális hírekből, napi tippekből áll, hogy fokozza a hangulatunkat, és egy oldalsáv, amely mindezekből a funkciókból merít, attól függően, hogy a mentális jóllétünk melyik aspektusát szeretnénk javítani.

Költségek: Ingyenes. Elérhető: Apple és Android.

3. Breathe2Relax

A Breathe2relax megtanít arra, hogyan javítsuk és gyakoroljuk a rekeszizomlégzésünket a stressz-szintünk csökkentése érdekében. A légzés valójában a stresszoldás fontos része, ahogy azt a légzésgyakorlatokról szóló útmutatónk is mutatja. Ha megtanuljuk, hogyan kell jól csinálni, vagyis a hasból, nem pedig a mellkasból, az egy egyszerű módja annak, hogy bármilyen helyzetben kezeljük a stresszt. Ha valami gyors és egyszerű módszerre vágyunk, ez az alkalmazás nagyszerű kiindulópont.

Költségek: Ingyenes. Elérhető Apple és Android.

4. SAM

A University of the West of England által kifejlesztett szorongás elleni alkalmazást arra tervezték, hogy mérje, hogyan hat ránk a szorongás idővel. Segít a megoldások azonosításában és az önsegítő lehetőségek gyakorlásában, az alkalmazáson rengeteg hasznos információ található, amelyek megnyugtatnak, hogy nem vagyunk egyedül. Az alkalmazás számos, egy és 30 perc közötti időtartamú fizikai és mentális relaxációs gyakorlatot is tartalmaz, valamint egy közösségi felhőt, ahol online közösséggel kapcsolódhatunk.

A szorongás-követő segítségével rögzíthetjük napi aggodalmainkat, és az alkalmazáson belüli eszközökkel edzhetjük magunkat arra, hogy kevésbé legyünk stresszesek.

Költségek: Ingyenes. Elérhető: Apple és Android.

5. STIGMA

Egy napló a telefonunkra, amely arra ösztönöz, hogy naponta mindössze 200 karaktert töltsünk ki. Csak annyit kell tennünk, hogy írunk.

Ha gyengéd lökésre van szükségünk ahhoz, hogy minden nap lejegyezzük a gondolatainkat, valószínűleg élvezni fogjuk a Stigma használatát. Az alkalmazás aktívan naplóírásra ösztönöz, ami a kutatások szerint enyhíti a stresszt, ráadásul tartalmaz egy hangulatnaptárt is. Minden nap kapunk egy szófelhőt, amely az írásunkban lévő érzelmekből merít, hogy segítsen vizualizálni a hangulati trendeket és reflektálni a jelentős eseményekre. Cserébe arra ösztönöz, hogy tekintsük át a múltbeli érzelmeket, és dolgozzunk gyakorlati megoldásokon.

Költségek: Ingyenes. Elérhető: Apple és az Android.

(Marie Claire)

Nyitókép: Shutterstock