7 takarítási hiba, amit a profi takarítók soha nem követnének el
Az alábbi takarítási hibák elkerülésével biztonságosabban és gyorsabban tudjuk rendbe tenni az otthonunkat.
1. Túl sok tisztítószer használata
Sokan azt gondolják, hogy több tisztítószer vagy spray használata tisztább felületeket eredményez. A tisztító spray-k, oldatok vagy palackozott termékek túlzott használata azonban súlyos maradványokat hagyhat a felületeken, amelyek vonzhatják a törmeléket és a szennyeződéseket, vagy olyan csíkozódást okozhatnak, amelyeket soha nem szeretnénk.
2.Tisztítószerek keverése
Bizonyos termékek kombinációja komoly veszélyt jelenthet az egészségre és a környezetre. Ilyen például a fehérítő és az ecet összekeverése, melyek együtt klórgázt termelnek, ami még alacsony koncentrációban is köhögést, légzési problémákat és égő, könnyező szemeket okozhat.
3. Rossz tisztítószer használata a rossz felülethez
Egyes tisztítószerek nem kompatibilisek bizonyos szövetekkel vagy felületekkel, és helyrehozhatatlan károkat okozhatnak. Például a laptop képernyőjének tisztításakor soha ne használjunk üvegtisztítót vagy ecetet természetes kőfelületek tisztítására, mivel a sav károsíthatja a követ.
4. Rossz takarítási sorrend
Fotó: Shutterstock
Sokan először a porszívót veszik elő, de valójában felülről kellene kezdeni a takarítást. Először a függönyöket tisztítsuk meg, majd a képeket, a tévét és csak minden más után következik padló, mert az előbb felsorolt dolgok takarításakor a szennyeződések elkerülhetetlenül leesnek.
5. Keményfa padló gőzölése
A gőzölős felmosók alkalmazása a fapadlókon nem ajánlott. Mivel a legtöbb fapadló nem teljesen zárt, a gőz behatolhat a felületkezelésbe és megvetemedhet a fa.
6. Sarkak és rések figyelmen kívül hagyása
A nehezen elérhető helyeken (például a WC mögött) a szennyeződés felhalmozódik, és akár be is ágyazódhat a padlóba vagy a faborításba, ami sokkal nehezebbé teszi a takarítást.
7. Koszos tisztítóeszközök használata
Használat után mindig azonnal tisztítsuk meg az eszközöket, és szükség szerint cseréljük ki őket. A koszos rongyok, felmosók és a teli porszívózsákok nem távolítják el hatékonyan a szennyeződéseket és a törmeléket és feleslegesen fogunk – minimális eredménnyel a végén.
Nyitókép: Shutterstock