Károly király

Károly ősrégi hagyománnyal szakított legutóbbi intézkedésével

Károly király évszázados királyi hagyományt szakít meg. A brit uralkodó április 23-án új tagokat nevezett ki a Hagyományőrző Rendbe, az Egyesült Királyság legrégebbi és legmagasabb rangú lovagrendjébe.


A kinevezések a windsori kastélyban tartott királyi szertartás keretében történnek, amelynek során az uralkodó király vagy királynő választja ki az új tagokat a III. Edward király által a középkorban létrehozott csoportba. Az uralkodó elismerésben részesíti azokat, akik „közhivatalt viseltek, akik különleges módon járultak hozzá a nemzeti élethez, vagy akik személyesen szolgálták az uralkodót" − olvasható a királyi család hivatalos honlapján.

Károly 2024-ben Lord Andrew Lloyd-Webbert, Lord Peach légimarsallt és a tiszteletreméltó Lord Kakkart tüntette ki.
Gloucester hercegnéjét is a Legelőkelőbb Hagyományőrző Rend királyi hölgytársává nevezte ki − ezzel ő lett az első nem vér szerinti királyi személy, aki nem a király vagy a trónörökös felesége, akit erre a pozícióra kineveztek.

Gloucester hercegnéje Richárd herceg, a néhai II. Erzsébet királynő unokatestvérének felesége. A királyi család főállású tagjaként dolgozik, és több mint 60 jótékonysági szervezetet támogat, amelyek többek között a művészetekre, a hadseregre, a sportra, az egészségügyre és az oktatásra összpontosítanak.

K\u00e1roly \u00e9s KamillaRob Jefferies/Getty Images

Mint a királyi család hivatalos honlapján olvasható, a hercegné „kiterjedten utazik az Egyesült Királyságban és a tengerentúlon, hogy több száz kötelezettséget vállaljon". Rendszeresen megjelenik az éves királyi eseményeken, köztük a Trooping the Colouron és Károly király és Kamilla királyné 2023. májusi koronázásán.

Nem ez az egyetlen régóta fennálló hagyomány, amelyet Károly király a közelmúltban megtört. A hónap elején bejelentette, hogy a Buckingham-palota és a Balmoral-kastély egykori magánnegyedei idén nyártól először megnyitják kapuikat a látogatók előtt.

Forrás: Bustle

Nyitókép: Getty