Játszadozó pandák a fűben

Egy állatkert elismerte, hogy a pandáik befestett kutyák – videó!

A kínai Shanwei állatkert látogatói már régóta arról panaszkodtak, hogy átverték őket, mivel az ott megtekinthető, pandákként hivatkozott állatok folyamatosan ziháltak és ugattak. A napokban az intézmény elismerte, hogy trükközött és a kezdetektől félrevezette vendégeit.


A nemzeti szimbólumnak is számító, őshonos óriáspanda vitathatatlanul Kína legnépszerűbb állata. Vadon körülbelül 2 ezer, míg fogságban körülbelül 400 él, így érthető, hogy nem minden állatkertbe jut belőle.

Ennek kiküszöbölésére a dél-kínai Shanweiben található park azt találta ki, hogy megpróbálja más állatokkal helyettesíteni a fekete-fehér emlősöket, és így vendégeket csalogatni intézményükbe.

Azonban egyre többen figyeltek fel furcsaságokra az állatokkal kapcsolatban.

Egy látogató által készített videón például az egyik példány láthatóan liheg, míg egy másik felvételen egy szokatlanul hosszú farkú „panda" sétálgat.

@dailymail

A Chinese zoo has sparked fury after it painted dogs black and white and presented them as pandas. A video shared on YouTube shows the puppies with black ears, limbs, and ears and with dark circles around their eyes. Visitors said they became suspicious when the 'pandas' started panting in their enclosure. When quizzed, the zoo admitted that they had dyed two Chow Chows, a type of spitz dog from northern China with a thick coat. The zoo, however, has denied they misled people as they never claimed the dogs were pandas, explaining instead they were 'panda dogs'. #panda #pandas #zoo #dogs #chowchow #animalsoftiktok #news #chinazoo #china

Miután a szemtanúk a közösségi médiában közölték az átverést, a szervezők elismerték, hogy két csaucsau kutyát festettek be pandának.

Azóta egyre többen követelik vissza a belépőjegyük árát.

Nem ez az első eset, hogy egy kínai állatkert becsapta a látogatókat, azt állítva, hogy valódi pandáknak ad otthont, 2019-ben egy szecsuáni kutyakávézóban 6 csaucsaút festettek át fekete-fehérre, idén májusban pedig a Jiangsu tartománybeli Taizhou állatkertben is csaucsaukat alakítottak át pandává.

Az állatkert képviselői kezdetben azt állították, hogy az állatok egy ritka „pandakutya”, majd elismerték, hogy ilyen állatok nem léteznek.

Az illetékesek végül azt nyilatkozták, hogy nem vezettek félre senkit, ugyanis eredetileg is „pandakutyaként” hirdették az állatokat.

(Independent)

Nyitókép: Shutterstock