
Így akadályozhatod meg, hogy ellopják a bőröndöd a reptéren
A nyaralókat figyelmeztették, hogy ne hagyatkozzanak kizárólag nyomkövető eszközökre, ha azt szeretnék, hogy ne vesszen el a poggyászuk. Manapság ugyanis sokan helyeznek GPS-t a feladott bőröndjeikbe, hogy könnyen megtalálják, ha az elveszne az utazás során.
A Seattle Times egy cikkében arra hívta fel a figyelmet, hogy ezek az eszközök nem mindenhatók, különösen ha a poggyász tolvajok kezébe kerül.
„A nyomkövetők jól jönnek, ha a légitársaság rossz gépre rakja a csomagot, de lopás ellen nem védenek. A tolvajok egyre ügyesebbek, sokan már célzottan keresik és kiszedik ezeket az eszközöket a táskákból”
– mondta Kevin Coffey, a Los Angeles-i rendőrség egykori nyomozója és Mike Millersont, technológiai szakértő.
A szakértők ezért azt javasolják, hogy ha már nyomkövetőt használunk, akkor ne a legismertebb márkákat válasszuk, például az Apple AirTaget, hanem egy kevésbé felismerhető típust. Azt is érdemes elkerülni, hogy a nyomkövetőt olyan zsebbe tegyük, amit kifejezetten erre a célra terveztek. Inkább rejtsük el ügyesen, például ragasszuk be a bélés alá, egy nehezen hozzáférhető helyre.
Léteznek olyan módszerek is a csomag elvesztésének elkerülésére, amelyek nem igényelnek technológiát. Az egyik leghatékonyabb módszer: utazzunk csak kézipoggyásszal, és kerüljük az átszállásokat, ha tehetjük.
Figyelmedbe ajánljuk! Ezt a 3 bőröndszínt mindenképp kerüld el repülés során a légitársaságok szerint
„Az átszállások megduplázzák a csomag elvesztésének esélyét, és nincs annál bosszantóbb, mint amikor megérkezünk a célállomásra, de a bőröndünk nem. Ha tudunk, válasszunk közvetlen járatot, még ha kicsit drágább is, megéri”
– mondja a Sun Online Travel egyik légiutas-kísérője.
(The Sun)
Borítókép: Kingmaya Studio/Shutterstock
- Itt az igazi ok, amiért ki kell vennünk a laptopot a reptéren a kézipoggyászból ›
- Rossz hírünk van a kézipoggyásszal utazók számára ›
- Mi történik, ha lekésed a csatlakozó járatot? ›
- A repülőre felvihető plusz kézipoggyász 3 ingyenes módja ›
- Egyes légitársaságok az Apple nyomkövetőjével keresik az elveszett bőröndöket ›