Repülőgép belseje, utasok az üléseken, női utas a folyosón

Nem, ez a TikTok-trükk nem garantál jobb helyet a repülőn

A közösségi médiában terjedő beszállási tippet a légiutas-kísérők cáfolják.

A TikTok-on népszerű trükk lényege, hogy az utasok az utolsó pillanatig várnak a beszállással, majd utána választják ki a helyüket a repülőn.

„Bármelyik sorba ülhetsz, amit szabadnak látsz, anélkül, hogy előbb a helyedre mennél”

– írta egy TikTok-felhasználó, míg egy másik utazó pár egyetértett:

„így ha korábban valaki mellé ültettek... most bármelyik szabad helyet választhatod, ha a járatok [sic] nem telnek meg.”

A hozzászólók azonban gyorsan reagáltak, és elmagyarázták, hogy az utolsó utasnak valószínűleg nem marad hely a feje feletti csomagtérben, és hogy általában a járatok túl zsúfoltak ahhoz, hogy még más ülőhelyet is választhassunk.

Ha a szakértőket kérdezzük, ők a kommentelők oldalán állnak.

„Erősen ajánlom, hogy kérj engedélyt a légiutas-kísérőktől, mielőtt elfoglalsz egy üres helyet. Nagyon nem szeretjük, ha az utasok a személyzet megkérdezése nélkül ülnek a szabad kimeneti sorban lévő ülésekre”

– mondta Crystal Romo légiutas-kísérő a Travel + Leisure-nek.

Hozzátette, hogy bizonyos lehetőségek, például a kijárati sorban lévő ülések biztonsági eligazítást igényelnek, és felsőbb kategóriás helynek számítanak.

Jasmine Khadija légiutas-kísérő egyetértett Romóval, és megjegyezte, hogy a beszállás előtt megkérdezhetjük a kapuügynököt, hogy van-e lehetőségünk helyet változtatni (konkrétan ablakos vagy folyosós helyet, vagy olyat, ahol kevesebb ember ül).

A repülőgépen a légiutas-kísérők nem rendelkeznek az ülésekkel, de engedélyt adhatnak arra, hogy egy üres ülésre átüljünk, de általában ugyanúgy, a másodosztályon.

„Ha már a gépen vagyunk, megkérdezhetjük a személyzetet, hogy van-e olyan sor, ahol egyedül ülhetünk – ez általában rendben van”

– mondta Khadija.

Mindkét légiutas-kísérő megjegyezte azonban, hogy az utolsó pillanatig való várakozás a beszállással felesleges stresszt is okozhat a személyzetnek.

„A légitársaságok személyzete szigorú menetrendet követ a beszállásnál, ezért fontos, hogy a helytől függetlenül időben érkezzünk”

– magyarázta Khadija.

Romo elmondta, hogy az első ajtó 15 perccel az indulás előtt bezárul, és ezután már nem lehet beszállni

„Az ügynökök a beszállóhídon végzik az utolsó beszállási eljárásokat, tehát nem lesznek a kapunál. Ha ez megtörténik, előfordulhat, hogy a foglalását teljesen elveszíti, és át kell foglalnia a következő szabad járatra, bár a teltház miatt a rendelkezésre állás nem garantált.”

Nyitókép: Shutterstock