Fekete, hosszú haját lófarokban hordó nő

Az állkapocs-szabállyal a valaha volt legjobb lófarkat készíthetjük el

A lófarok tökéletes elhelyezésének megtalálása trükkös feladat, de az alábbi szabállyal a legtöbbet hozhatjuk ki belőle.

Az állkapocsvonal-szabály

E szerint a szabály szerint az állkapocscsontunk vonalát követve megtalálhatjuk a legjobb helyet a tarkónkon a lófarok rögzítéséhez, hogy minden egyes alkalommal szuper frizuránk legyen.

Első lépésként tegyük az ujjunkat az állunk hegyére, majd az állkapocs vonala mentén haladjunk a fülünk mellett a fej hátsó részéig. Ahol az ujjunk landol, az a hely, ahol a lófarkat kötnünk kell.

Mahogany Grace New York-i székhelyű fodrász elmondása szerint aki nem szokta hátra/felfelé húzni a haját, annak ez a trükk nagyszerű kiindulópont a tökéletes lófarok létrehozásához.

„Az állkapocsvonalat követve a pónit kissé a nyakszirti csont fölé kell vinnie – ez az elhelyezés ideális a lágyabb, játékosabb megjelenéshez.”

Laurabeth Cabott, a Kansas City-i Artistry by LB fodrászszalon alapítója egyetért, hozzátéve, hogy a módszer minden arcformán szuperül alkalmazható, és smink nélkül is kiemelheti az arccsontokat.

„Mindig hízelgő, mert kiragadott megjelenést kölcsönöz azáltal, hogy kinyitja az arcát, és emelt hatást kelt.”

A módszer göndör hajnál is működik, ebben az esetben érdemes finomítani a szabályt, hogy jobban kiegészítsük a fürtöket. Az állkapocsvonalat húzzuk fel a fejünk hátsó részéig, majd helyezzük a lófarkat közvetlenül e pont alá. A göndör haj hajlamos hosszában zsugorodni, így a lófarok enyhén lejjebb helyezésével biztosítható, hogy elegendő hely maradjon a fürtök alakjának a megőrzéséhez.

Dús haj esetén a lófarok kissé magasabbra helyezése elősegítheti a térfogat egyenletesebb elosztását, és megakadályozhatja, hogy a tövénél nehéznek érezzük azt. Ez kevesebb beállítást, rángatást és húzást is jelent a nap folyamán.

(PureWow)

Nyitókép: Shutterstock