Haját fésülő nő

Ugye te is tisztítod a hajkefédet? Ezért baj, ha nem

Egy piszkos kefe által visszakerülhetnek a lerakódások, baktériumok és az elhalt hámsejtek a hajszálakra és a fejbőrre.


Ha van első számú szabály az otthoni hajápolással kapcsolatban, akkor az, hogy minden hajápoló szer és eszköz használata előtt figyeljünk oda a hajkefénk tisztaságára. Ez mindennek az alapja, és ha ezt nem tartjuk be, moshatjuk és formázhatjuk a legjobb ápolókkal a hajunkat, nem ér semmit.

A szennyeződés és a felgyülemlett lerakódások eltávolítása elengedhetetlen az egészséges fejbőr megőrzéséhez. Csakúgy, mint az ágynemű és a sminkecset tisztítása, a hajkefét is folyamatosan karban kell tartani, hogy megakadályozzuk a baktériumok és az elhalt hámsejtek terjedését.

Az első figyelmeztető jele annak, hogy a hajkefét alaposan meg kell tisztítani vagy lecserélni, a szürke bolyhok és felhalmozódások. Ez azért olyan fontos, mert ezek a látványra sem jól kinéző dolgok mind visszakerülnek a fejünkre, amikor következőleg megfésülködünk, és nemcsak piszkossá teheti a hajat, hanem a baktériumok elszaporodását okozhatja.

Az említett szürke felhalmozódás a hajkefén általában por, rostok, olajok, lehullott száraz bőrsejtek és hajtermékek kombinációja, melyek a hajunkból a kefébe kerültek. Ha utóbbit így használjuk, az súlyos károkat okozhat a hajtincseknek.

A lerakódások elkerülése érdekében érdemes a hajkefét biztonságos, zárt helyen tartani, mivel a felhalmozódás a levegőben lévő porból és részecskékből (ruha-/törülközőszálak) állnak, amelyek a sörtékhez tapadnak. Emellett rendszeresen tisztítsuk meg.

Milyen gyakran tisztítsuk a hajkefét?

A legfontosabb a következetesség, az alapos havi tisztítás fontos, de bizonyos esetekben gyakrabban érdemes ezt megtenni, például a hosszabb vagy vastagabb haj esetében kéthetente. Ha a kefén nagyon gyorsan felgyülemlik a lerakódás a túl sok hajformázó termék használata miatt, akkor pedig heti rendszerességgel érdemes tisztítani a keféket és fésűket.

A tisztítás nemcsak az egészséges fejbőr és hajszálak miatt fontos, hanem a hajkefe teljesítményét is javítja, különösen, ha drágább hajkefét használunk.

Léteznek a tisztítási folyamatot megkönnyítő eszközök, de viszonylag könnyen elvégezhetjük ezt manuálisan is. Permetezzük be a fésűt vagy kefét denaturált szesz és víz keverékével, amivel azonnal elpusztítjuk az azokon felhalmozódott baktériumokat.

A mélytisztítás érdekében áztassuk a keféket és fésűket tisztítószappanos forró vízbe, majd hagyjuk teljesen megszáradni, mielőtt újra használnánk őket. A vízhez hozzáadhatunk ecetet is, ami kiváló fertőtlenítő. A lerakódásokat fogkefével vagy körömkefével könnyen ledörzsölhetjük.

(Glamour)

Nyitókép: Pexels