Este mosol hajat? Ezeket a tippeket mindenképp tartsd be
Az alábbi tippek betartásával hajunk egészséges és erős lesz.
Az esti hajmosás esetén a legfontosabb szabály, amit érdemes szem előtt tartani, hogy mindig szárítsuk meg.
A nedves haj a bőrgyulladás és az esetleges gombásodás táptalaja, ráadásul ilyenkor van a leggyengébb állapotban, és könnyebben törik.
Az esti hajmosás után először törölközővel távolítsuk el a lehető legtöbb nedvességet. Ne legyünk túl durvák, csak enyhén dörzsöljük át a hajat a törölközővel, hogy ne törjön. Érdemes pamut törölközőt választani, mert puha és átengedi a levegőt, így a haj lélegzik, és nem szenved. Ezután óvatosan, szinte teljesen szárítsuk meg a hajunkat hajszárítóval, majd egy kerek kefével simítsuk ki és formázzuk.
A hajszárítót tartsuk kényelmes távolságban a hajszálaktól, hogy ne perzselje meg azt szárítás közben. Körülbelül két-hat centiméter az ideális távolság, hogy a hajszárító ne érjen közvetlenül a hajszálakhoz.
Fotó: Shutterstock
Ajánlott az úgynevezett „tekercseléses szárítás” módszere is, amely során egy lapkefével vagy kerek kefével simítjuk végig a hajat szárítás közben. Hajszárítás közben fontos, hogy mozogjon a haj, így a hő jobban eloszlik, és szétválasztjuk a szálakat.
Nem mindegy azonban a hajtípus. Ha vékony szálú, finom hajunk van, és volument szeretnénk adni neki, akkor fejjel lefelé fordítva szárítsuk azt. Ha egyenesíteni és kisimítani szeretnénk a hajat, akkor a hajtövektől a hajvégekig szárítsuk egy kefe segítségével.
Milyen gyakran mossunk hajat?
Akár este, akár reggel mosunk hajat, fontos, hogy ne hagyjuk túl sokáig nedvesen állni azt és kerüljük a nedves állapotban való szoros copfba vagy kontyba fogást.
A hajmosás gyakorisága teljes mértékben a mi egyedi haj- és fejbőrigényünktől függ. Ha úgy érezzük, naponta van szükség a tisztítására, mert a hajunk koszos, zsíros vagy izzadt, tegyünk így, különben irritálni fogja a fejbőrt. A megfelelő hidratálásról azonban mindig gondoskodjunk, főleg a hajvégek esetében.
(Vogue)
Nyitókép: Shutterstock